MojElektromobil

Spoločnosť Slovnaft ešte v roku 2018 začala so spúšťaním nabíjacích staníc pre elektromobily. Postupne túto službu ďalej vylepšuje a s jednou zmenou prichádza aj teraz.

Za nabíjanie áut v sieti elektronabíjačiek na čerpacích staniciach Slovnaft môžu zákazníci platiť prostredníctvom mobilnej aplikácie MOL Plugee, vďaka čomu získajú najnižšiu možnú cenu. Ak teda chcete nabíjať čo najvýhodnejšie, potrebujete mať spomínanú aplikáciu – rozdiel je pritom citeľný, až 5 centov na 1 kWh.

Mobilná aplikácia nájde najbližšiu dostupnú elektronabíjačku, prevedie vás procesom nabíjania a sprostredkuje platbu bez čakania. Slovnaft uvádza, že za prvé dva mesiace si ju na Slovensku stiahli stovky užívateľov a zaregistrovalo sa v nej približne 250 zákazníkov.

Aplikácia je dostupná pre v Google Play pre zariadenia so systémom Android a v App Store pre iOS. Registrácia je bezplatná.

Jednoduché používanie

Používanie aplikácie je naozaj jednoduché: ak ste registrovaný používateľ, vyberiete si typ konektora, cez aplikáciu spustíte nabíjanie, ukončíte ho a môžete ísť. Platba sa uskutoční automaticky.

Ak nie ste registrovaný, pred pripojením kábla musíte urobiť jeden krok navyše – zadať údaje o vašej platobnej karte.

Okrem jednoduchého prístupu k nabíjaniu ponúka aplikácia ďalší rad inteligentných funkcií – viete si pozrieť históriu nabíjaní, prehľad nákladov na nabíjanie, môžete si pridať viacero elektromobilov alebo ďalšie osoby k svojmu kontu.

Nabíjanie v celej sieti čerpacích staníc

Prostredníctvom MOL Plugee aplikácie môžete využívať elektronabíjačky v celej sieti čerpacích staníc Skupiny MOL v šiestich krajinách: okrem Slovenska v Česku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvátsku aj Slovinsku. Ceny za nabíjanie sa v jednotlivých štátoch môžu líšiť, keďže závisia od cien elektriny v danej krajine.

Skupina MOL v súčasnosti prevádzkuje 104 nabíjačiek v šiestich krajinách regiónu. Do konca tohto roku ich počet vzrastie na 222. Na Slovensku je momentálne 13 elektronabíjačiek.

Technická podpora

V prípade otázok alebo pri riešení problémov poskytuje MOL Plugee telefonický zákaznícky servis každý deň v týždni medzi 8 – 22 hod. Bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa nachádzate, hovor bude vedený vo vami zvolenom jazyku.

Aktuálny cenník pre MOL Plugee

Skúšobná prevádzka nabíjacích staníc na čerpacích staniciach Slovnaft, keď bolo nabíjanie dostupné zdarma, sa skončila k 6. júlu 2021. Platí aktuálny cenník. Ceny nabíjania cez aplikáciu sa odvíjajú od typu použitej nabíjačky, množstva spotrebovanej elektriny, a čiastočne aj od dĺžky nabíjania.

Náš tip
Koľko stojí nabíjanie elektromobilu? Základné ceny za nabíjanie a pre balíky
27. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+