MojElektromobil

Svetová výstava Expo Dubaj otvorila svoje brány len pred dvoma mesiacmi, avšak v krátkom čase zožal Slovenský pavilón množstvo chvály a pozitívnych ohlasov. Napriek tomu, že na jeho realizáciu bol oproti iným pavilónom vyčlenený výrazne nižší rozpočet, pochvaly žneme za kvalitný obsah.

Hlavnou témou podujatia je spájanie myšlienok a vytváranie budúcnosti prostredníctvom inovácií v oblastiach mobility a udržateľnosti. Vďaka našim inovatívnym technológiám v odvetviach vodíka, letectva a vesmíru patrí Slovenský pavilón k najatraktívnejším expozíciám v tematickej zóne Mobilita.

Svedčí o tom nielen pozitívna spätná väzba na platformách, akou je Google, ale aj množstvo mediálnych výstupov v zahraničných médiách, vrátane najvýznamnejších titulov Blízkeho východu a Dubajskej televízie. Slovenský pavilón na Google získali v recenziách hodnotenie 4,6 z 5, čím sa radíme medzi najúspešnejšie krajiny.

Slovenský pavilón na výstave Expo Dubaj | Foto: Slovakia Expo 2020 Dubai

Malá krajina s obrovským potenciálom

Návštevníci obdivujú inovácie slovenských tvorcov, akými sú vodíkové auto MH2 z dielne spoločnosti Matador Group a Technickej univerzity v Košiciach, vesmírny androver od RoboTech Vision, unikátny vírnik vyvinutý firmou Nisus Aero, ultraľahké lietadlá Shark Aero a Tomark Viper, či udržateľné mobilné bývanie od firmy Ecocapsule. Viacerí návštevníci Expo Dubaj vo svojich hodnoteniach spomínajú, že sú milo prekvapení pokrokovými technológiami v podaní malej krajiny, akou je Slovensko.

Slovenský pavilón na výstave Expo Dubaj | Foto: Slovakia Expo 2020 Dubai

Slovenské inovácie prilákali aj kráľovskú rodinu

Ako prezradila generálna komisárka expozície SR, Miroslava Valovičová, ohlas zaznamenávame nielen u bežných návštevníkov, ale aj u svetových celebrít a kráľovskej rodiny Spojených arabských emirátov.

Úspech slovenského pavilónu potvrdila už hneď v prvých týždňoch návšteva dubajského korunného princa Hamdana bin Mohammeda Al Maktouma, ako aj jeho otca, vládcu Dubaja a premiéra SAE, Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Viackrát nás svojou návštevou poctila aj ministerka medzinárodnej spolupráce a generálna riaditeľka Expo 2020 Dubaj, Reem Al Hashimi.

Vodíkové auto zaujalo aj Petra Sagana | Foto: Slovakia Expo 2020 Dubai
3. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+