MojElektromobil

Hoci skupina PSA jemne zaostáva za svojimi konkurentmi po stránke elektrifikovaných modelov, táto situácia by sa mohla už čoskoro výrazne zmeniť. PSA zahŕňa automobilky Peugeot, Citroen, DS a Opel. Nový plán zahŕňa ako plne elektrické, tak aj plug-in hybridné modely automobilov.

Náš tip
KONCERN PSA PRIPRAVUJE PLNE ELEKTRICKÉ NOVINKY PRE AUTOSALÓN V ŽENEVE!

PSA a elektromobilita

Tlačová správa spoločnosti z minulého týždňa hovorí, že nové elektrické krídlo bude práve súčasť, ktorá bude “zodpovedná za definovanie a nasadenie stratégie skupiny pre elektrické vozidlá a zavádzanie súvisiacich produktov a služieb.” Ide rozhodne o odvážne, avšak z pohľadu elektromobility pozitívne plány tejto skupiny automobiliek.

“Zmena energie je príležitosťou, ktorú naša spoločnosť dostala tým, že spustila bezprecedentnú technologickú ofenzívu, ktorú umožnili naše platformy. Výzvou pre novú obchodnú jednotku, ktorá čerpá zo skúseností vytvorených počas niekoľkých rokov v rámci skupiny, bude poskytnúť tie najlepšie vozidlá v tom najvhodnejšom čase, aby uspokojili našich zákazníkov a zabezpečili tak najlepšie ekonomické podmienky pre uvedenie elektrických vozidiel Groupe PSA na trh.” – hovorí Linda Jackson,  CEO spoločnosti Citroën.

Automobilky mali viaceré elektrické plány v minulosti. Išlo napríklad o plne elektrický model Berlingo či elektrické projekty E-Méhari a  E-Tense. Najväčší úspech však priniesol model Ampera E z dielne automobilky Opel. Tento model bol postavený na základe elektromobilu Chevrolet Bolt EV a vznikol tak v spolupráci s General Motors. Nové plány by malo priniesť hneď 4 plne elektrické modely a 7 plug-in hybridných noviniek.

Zdroj: electrek.co

12. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+