MojElektromobil

Dobre známy model Peugeot 208 je zrejme najúspešnejším aktuálnym modelom koncernu PSA v rámci Európy. Medzi konkurenčnými výrobcami mu v segmente patrí piate miesto hneď za automobilmi Renault Clio a či Volkswagen Polo. Aj z tohto dôvodu je pomerne logickým krokom príprava plne elektrického modelu.

Náš tip
PEUGEOT 208 A 2008, AKO AJ DS 3 CROSSBACK SA DOČKAJÚ PLNE ELEKTRICKÝCH VERZIÍ. A TO NIE JE ZO STRANY PSA VŠETKO

Elektrický Peugeot už v Ženeve?

Na fotografiách nižšie môžete vidieť krivky obľúbeného modelu 208. A práve plnohodnotne elektrická verzia modelu Peugeot 208 by mala byť odhalená už o približne mesiac na pripravovanom autosalóne v Ženeve. Po vzore Peugeotu by sme sa mali dočkať aj elektromobilu Opel Corsa Electric – koncernového kolegu v segmente. Vozidlá budú postavené na platforme Common Modular Platform (CMP), ktorá vznikla v spolupráci s čínskou automobilkou Dongfeng Motoros.

Z dielne koncernu poznáme niekoľko základných informácií. Elektrický Peugeot 208 by mal ponúknuť dozajd približne na úrovni 350 kilometrov na jedno nabitie. Zabezpečí to prepojenie 50 kWh batérie spolu s elektromotorom, ktorý ponúkne výkon 115 koní. Tento model by mal zapadnúť do plánov automobilky na uvedenie až 11 elektromobilov v nasledujúcich rokoch.

Už v priebehu roka 2019 by sme sa mali dočkať elektrických verzií Citroen DS 3 Crossback EV a Peugeot 2008 EV. V plne elektrickej verzii následne príde aj model Partner Electric. Koncern PSA následne plánuje do roku 2023 elektrifikovať až 80% svojej ponuky vozidiel.

Zdroj: hybrid.cz, autoevolution.com

8. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+