MojElektromobil

ŠKODA na Slovensku rozširuje infraštruktúru nabíjacích staníc do obľúbených dovolenkových lokalít. Tí, ktorí vyrážajú za dobrodružstvom alebo relaxom po celej krajine v elektrickom alebo plug-in hybridnom vozidle, tak môžu po novom nabiť svoje vozidlo aj na chatách v luxusnom alebo horskom štýle či dokonca aj v tzv. robinsonovských lokalitách.

Elektromobilita sa postupne stáva neoddeliteľnou súčasťou cestovania, a to aj na Slovensku. Pohodlný prístup k nabíjaniu tak môže byť pre majiteľov elektrifikovaných vozidiel jedným z kritérií pri výbere vhodného ubytovania.

Uvedomujú si to aj rekreačné zariadenia, ktoré dbajú na kvalitné služby zákazníkom a prinášajú tak neustále novinky či vylepšenia. Inštaláciou nabíjacej stanice sa značne môžu odlíšiť od konkurencie.

ŠKODA wallboxy e-motoristi nájdu napríklad v rezorte Urbanove sestry v Čiernom Balogu, vo Woodparku vo Valčianskej doline, ale aj na zámku The Grand Vígľaš**** pri Zvolene.

Hostia, ktorí prichádzajú za dobrodružstvom, prírodnými krásami, turistikou, ale aj na firemné podujatie, konferenciu alebo svadbu, si tak teraz môžu svoje elektrické vozidlá nabíjať priamo v areáli ubytovania a nemusia si plánovať dodatočnú zastávku na verejnej nabíjacej stanici. Wallbox ŠKODA iV je vybavený konektorom CCS2.

Škoda Auto konštatuje, že presúvanie sa elektrickým či plug-in hybridným vozidlom za zážitkami sa aj vďaka neustále narastajúcemu počtu nabíjacích bodov na našich cestách stáva čoraz jednoduchším a pohodlnejším. Po celom Slovensku je ich už spolu viac ako tisíc, takže infraštruktúra už naozaj nie je problémom. Obzvlášť, keď sa k tomu pridávajú ešte domáce nabíjanie stanice pri reštauráciách a rekreačných zariadeniach.

„Elektromobilita sa poslednom čase vyvíja veľmi dynamickým tempom aj na Slovensku. Ešte rýchlejšie je tým pádom potrebné budovať komplexnú infraštruktúru pre pohodlné nabíjanie elektromobilov. Takáto služba priamo v mieste oddychu je najnovšie, aj vďaka neustálemu rozširovaniu našich služieb eMobility, k dispozícii v ďalších troch ubytovacích zariadeniach v lone slovenskej prírody. Postupne tak napĺňame našu víziu rozvoja elektromobility na Slovensku, ktorá je jednou z našich priorít,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Wallbox ŠKODA iV | Foto: ŠKODA AUTO
2. júla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+