MojElektromobil

Naša redakcia na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne nemohla chýbať a tak vám prinášame čerstvé informácie o pripravovanej hybridnej novinke z dielne automobilky ŠKODA. Nechýbajú ani fotografie priamo z dejiska udalosti v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Bratislavský Autosalón 2018 sa koná v termíne 24. – 29. apríl 2018.

Náš tip
BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN 2018: ELEKTROMOBILY A HYBRIDY NA JEDNOM MIESTE! | FOTO
Hybridný koncept ŠKODA VISION X nechýbal ani na bratislavskom Autosalóne 2018.

ŠKODA Vision X

ŠKODA Vision X je prvým hybridným vozidlom v histórii značky Škoda. Kombinuje pohon na zemný plyn, benzín a elektrinu. Koncepcia pohonu umožňuje prinášať veľmi nízke hodnoty CO₂ a to na úrovni 89g/km. Vision X ponúka pohľad na budúci sériovo vyrábaný mestský crossover. Spaľovacím motorom je v tomto prípade štvorvalcový agregát 1,5 TSI G-TEC preplňovaný turbodúchadlom. Ponúkne maximálny výkon 96 kW resp. 130 konských síl. Tento agregát bol vyvinutý špeciálne pre spaľovanie stlačeného zemného plynu resp. benzínu. Pohonnú jednotku na CNG, ktorá poháňa prednú nápravu, dopĺňajú dva elektromotory.

“Štúdia VISION X predstavuje pohľad značky ŠKODA na budúcnosť mestského crossoveru. Vyznačuje sa emocionálnym dizajnom, plnou konektivitou a netradičným pohonom 4X4. Som nesmierne rád, že sa nám podarilo predstaviť VISION X v takom krátkom čase po svetovej premiére aj motoristickej verejnosti na Slovensku. Pre všetkých, ktorých zaujíma motorizmus a jeho budúcnosť je VISION X krásnou pozvánkou na návštevu expozície značky ŠKODA.” – hovorí Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Nová štúdia ŠKODA VISION X je 4255 mm dlhá, 1807 mm široká a 1537 mm vysoká s rázvorom 2645 mm. Batožinový priestor má objem 380 litrov. Robustný dojem umocňujú dvadsaťpalcové dvojfarebné hliníkové kolesá. Charakteristický tvar dvojdielnych predných svetlometov nadväzuje na dizajn predchádzajúcich SUV modelov ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ.

Stratégia v oblasti elektromobility

V stratégii celosvetového rastu spoločnosti ŠKODA AUTO zohráva elektromobilita kľúčovú úlohu. Elektrifikácia modelov ŠKODA sa začne už v roku 2019 uvedením modelu ŠKODA SUPERB s plug-in hybridným pohonom. Neskôr je na pláne aj prvý sériovo vyrábaný automobil značky ŠKODA s čisto elektrickým pohonom. Do roku 2025 značka výrazne rozšíri ponuku hybridných automobilov a modelov s čisto batériovým pohonom v rôznych segmentoch vozidiel.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: tlačová správa

26. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+