MojElektromobil

Elektrická ŠKODA ENYAQ iV sa na Slovensku do predaja dostala ešte koncom roka 2020, pričom ponuku postupom času doplnilo viacero konfigurácií. S odstupom času sa ale ukázalo, že automobilka pristúpila k zvýšeniu predajných cien. 

Túto skutočnosti si na českých cenách všimol portál elektrickevozy.cz, no podobný scenár sa odohral aj na slovenskom trhu. 

Mierne zvýšenie ceny

Cena verzie ŠKODA ENYAQ 60 iV s 58 kWh batériou pôvodne začínala na sume 39 490 €. Aktuálne už v cenník na oficiálnej webovej stránke nájdeme sumu 40 650 €, opäť v úplnom základe.

V prípade modelu ŠKODA ENYAQ iV 50, ktorý sa do predaja oficiálne dostal v marci, sa cena len v priebehu niekoľkých mesiacov zvýšila z 34 590€ na 35 250 €. 

Odborne to vyzerá aj pri ďalších dostupných modeloch. Vyšší model ŠKODA ENYAQ  80 iV pôvodne dostal vyššiu cenovku 46 990 €, aktuálne je to už 48 150 €. 

Najvyššia dostupná verzia, ŠKODA ENYAQ 80x iV sa do predaja dostala len minulý mesiac a cena sa podľa všetkého zatiaľ nezmenila.

Viacero faktorov

Nateraz ide o pomerne mierne zvýšenie predajných cien, no nie je vylúčené, že v dohľadnej budúcnosti dôjde k ďalšiemu rastu. Portál elektrickevozy.cz vysvetľuje, že v pozadí týchto zmien stojí primárne aktuálny nedostatok polovodičov, ktorý je globálny a týka sa viacerých odvetví. 

Ceny však majú ovplyvňovať aj ďalšie faktory, ako sú napríklad nové legislatívne požiadavky súvisiace s emisiami či bezpečnostnými predpismi.

Náš tip
Ioniq 5: prvá jazda vo Valencii, vyskúšali sme aj rýchle nabíjanie | VIDEO
15. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+