MojElektromobil

Pripomína vám “Ibizu”? Niektoré prvky má elektrický koncept IBE spoločný práve s kompaktným modelom značky Seat . Koncept sa ukázal po prvý krát v roku 2010 na svetoznámom autosalóne v Ženeve a následne aj v Paríži. Jeho sériovej výroby sa však fanúšikovia značky nedočkali.

Náš tip
SEAT CUPRA E-RACER OFICIÁLNE ODHALENÁ! | ŽENEVA 2018

Seat IBE

Pôvodne mestské auto, ktoré malo byť primárne určené na menšie vzdialenosti sa nemuselo hanbiť ani za svoju technickú výbavu. Elektrický pohon mal vozidlu s celkovou váhou presne jednej tony poskytnúť solídny výkon na úrovni 102 konských síl. Dojazd vozidla na jedno nabitie sa odhadovala na približne 120 kilometrov. Štvormiestne vozidlo (2+2) malo ponúknuť rozmery 3 830 mm na dĺžku, 1 770 mm na šírku a 1 230 mm na výšku.

Hoci sa tento malý model svojho času nedostal do sériovej výroby, s rastúcou popularitou elektromobility a elektrických vozidiel ako takých je možné, že nám svoju elektrickú alternatívu prestaví aj Seat. Model IBE však už ostane pravdepodobne len konceptom. Páči sa vám Seat IBE? Priali by ste si moderný elektromobil z dielne automobilky Seat? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: motor1.com, fdrive

10. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+