MojElektromobil
Slavo Dzuričko 13. marca 2018

Španielská automobilka Seat predstavila na autosalóne v Ženeve vozidlo, ktoré by mohlo predstavovať budúcnosť elektrických „športiakov.“ Milovníkov športovej jazdy za volantom iste poteší informácia, že sa jedná o vozidlo s pohonom zadnej nápravy. Spolu s vizuálnou stránkou vozidla už poznáme aj niektoré technické špecifikácie.

Náš tip
SEAT SI UŽ VYBRAL MENO PRE SVOJ ELEKTROMOBIL. KEDY SA HO VŠAK DOČKÁME?

Seat Cupra e-Racer

Rozhodne môžeme konštatovať fakt, že Cupra e-Racer vyzerá agresívne a to snáď zo všetkých uhlov pohľadu. Po stránke technických špecifikácií by mala nová elektrická Cupra ponúknuť výkon až 300 kW (402 koní), pričom na krátky časový úsek zvládne aj dočasný nárast výkonu na celkových 500 kW (670 koní). Celkovo je vozidlo postavené na platforme modelu Leon TCR.

Práve model Leon TCR, z ktorého vychádza nová Cupra, obsahuje niekoľko odlišností. V prvom rade, Leon TCR ponúka predný pohon s celkovým výkonom asi 350 konských síl. Elektrický model ponúkne prostredníctvom svojich štyroch elektromotorov celkový maximálny výkon až spomínaných 670 konských síl.

Elektrická Cupra ponúka až o 300 kilogramov vyššiu hmotnosť a váha vozidla je rozdelená v pomere 40:60 (predná vs. zadná náprava). Benzínový Leon má toto rozloženie opačné a teda 60:40. Elektromobil ponúka aj možnosť regeneratívneho brzdenia, ktoré je dokonca možné regulovať. Batéria obsahuje kapacitu 65 kWh.

Odhadovaný dojazd vozidla zatiaľ nepoznáme, vzhľadom na športový špeciál to však snáď ani nie je smerodajný údaj. O vozidle Seat Cupra e-Racer sa dozvieme viac informácií pravdepodobne v priebehu roka 2018, kedy by sa mohlo objaviť na viacerých pretekárskych udalostiach.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: motor1.com

 

13. marca 2018
Fotománia

+