MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2023 zamieri už onedlho do Košíc. Uskutoční sa od piatka 8. do nedele 10. septembra 2023 v priestoroch obchodného centra OC Optima. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných automobilových značiek.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile. Samozrejmosťou je sprievodný program, odmeny pre aktívnych v publiku a najnovšie aj nedeľný program pre rodiny s deťmi. 

Salón Elektromobilov 2023 Košice vypúšťa registráciu účastníkov a generovanie vstupeniek s QR kódom. Tie neboli povinné ani doteraz, no v rámci predošlých ročníkov bola registrácia naviazaná na vybrané súťaže o ceny. Tentokrát je to inak. Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc, užite si deň plný pohody v duchu elektromobility, sledujte program a vyhrajte pekné ceny.

Okrem iných elektrických vozidiel sa môžete pripraviť aj na atraktívne elektromobily modelového radu IONIQ od automobilky Hyundai. Konkrétne dva najnovšie modely – IONIQ 6 a IONIQ 5, pričom obidva budú vystavené.

Hyundai IONIQ 6

IONIQ 6 je horúcou novinkou s úplne novým dizajnom a skvelou spotrebou. Automobilka sa v tomto roku vrátila k maximálnej efektivite, ktorej výsledkom je práve toto vozidlo. Jeho dizajn je do maximálnej miery upravený tak, aby bol v prvom rade efektívny a priestranný.

Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6

V závislosti od verzie môže mať tento elektromobil až 325 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 5,1 sekundy. Akumulátor vo vnútri má kapacitu 77 kWh, z čoho je 74 kWh využiteľných. Vzhľadom na výbornú efektivitu ponúka dojazd až 614 kilometrov.

Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6

Zaujímavé je aj nabíjanie. Keďže vozidlo je postavené na 800 V batériovom systéme, môže dosahovať výkony vysoko nad 200 kW. V tomto prípade je maximom 233 kW, vďaka čomu sa batéria nabije na 351 kilometrov dojazdu len za 15 minút.

Hyundai IONIQ 5

Elektromobill, ktorý nie je úplne nový, no stále má čím zaujať a jeho dizajn neustále láka náhodných okoloidúcich. Ide o veľké SUV so štedrým priestorom v interiéri, vďaka obrovskému trojmetrovému rázvoru.

Hyundai IONIQ 5
Hyundai IONIQ 5

V závislosti od verzie môže mať výkon až 325 koní, teda rovnaký, ako jeho mladší súrodenec. Ponúka akumulátor s využiteľnou kapacitou 74 kWh a zrýchlenie z 0 na stovku len za 5,1 sekundy. Veľkou výhodou je extra rýchle nabíjanie s maximálnym výkonom až 233 kW, vďaka čomu budú aj dlhšie cesty bezproblémové.

25. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+