MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Naživo si budete môcť pozrieť a vyskúšať široký zástup elektromobilov dostupných na slovenskom trhu, medzi ktorými nebudú chýbať ani tie najhorúcejšie novinky.

Zaujať sa vás bude snažiť Hyundai IONIQ 5, spolu s Mazdou MX-30

Určite viete, že na nadchádzajúcom Salóne elektromobilov v Košiciach si budete môcť vyskúšať veľký počet áut. Určite nesmieme zabudnúť zmieniť modely Hyundai IONIQ 5 a Mazda MX-30. Spoločnosť 3H AUTO s.r.o. má dlhoročnú históriu v autorizovanom predaji a servise áut značky Hyundai. Spoľahnúť sa môžete na odborný a individuálny prístup k zákazníkom. Jednotlivým klientom sú poskytované profesionálne služby značkového predajcu s ohľadom na individuálne predstavy a potreby každého zákazníka.

Hyundai IONIQ 5 zaujme nejedného fanúšika elektromobility

IONIQ 5 je prvý model postavený na novej špecializovanej architektúre spoločnosti Hyundai Motor Group pre batériové elektrické vozidlá s názvom Electric Global Modular Platform (E-GMP). Je to tiež prvý model v novej produktovej rade značky IONIQ, ktorá nanovo definuje životný štýl elektrickej mobility pomocou udržateľných a inovatívnych funkcií – od ekologických materiálov jeho interiérového dizajnu, cez solárnu strechu až po ultrarýchle nabíjanie a funkciu Vehicle-to-Load.

Hyundai Ioniq 5 Valencia prva jazda
Hyundai IONIQ 5 I Foto: Redakcia

Hyundai IONIQ 5 je na našom trhu dostupný v dvoch verziách. Najvyššia verzia s pohonom všetkých štyroch kolies ponúkne maximálny výkon 225 kW a krútiaci moment 605 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne už za 5,2 sekundy. Verzia len so zadným náhonom ponúkne 160 kW a krútiaci moment 350 Nm so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. Vozidlo je pripravené aj na ťažné zariadenie, vďaka ktorému je možné ťahať príves s hmotnosťou do 1600 kilogramov.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

2. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+