MojElektromobil

Salón Elektromobilov sa vrátil aj v roku 2023, aby hneď v štyroch slovenských mestách naplno predstavil svet e-mobility so všetkým, čo k tomu patrí. Šnúra výstav najmodernejších elektromobilov a plug-in hybridov odštartovala v Bratislave a už čoskoro dorazí do svojej finálnej destinácie – do Košíc.

Salón Elektromobilov 2023 tu svoje brány naplno otvorí počas 8. až 10. septembra 2023 v priestoroch obchodného centra OC Optima.

So svojimi najnovšími elektrickými modelmi bude na všetkých návštevníkov pripravená aj značka Audi. Tešiť na môžete na trojicu Audi Q4 e-tron Sportback, Audi e-tron GT a Audi Q8 e-tron s ktorou sa bude možné zoznámiť naživo.

Dvojica Audi e-tron GT a Audi Q8 e-tron bude staticky vystavená v priestoroch nákupného centra OC Optima, respektíve na parkovisku. Na vonkajšom parkovisku nájdete model Audi Q4 e-tron Sportback pripravený aj na testovacie jazdy.

Salón Elektromobilov 2023 Košice vypúšťa registráciu a generovanie vstupeniek s QR kódom. Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc a užite si deň plný pohody v duchu elektromobility.

Audi e-tron GT

Niečo pre milovníkov rýchlej športovej jazdy. Audi e-tron GT je doslova stelesnením výkonu. A to naozaj poriadneho, veď z 0 na 100 km/h zrýchli len za 4,1 sekundy, čo mu umožňujú elektromotory s celkovým výkonom 350 kW. Maximálna rýchlosť sa zastavuje až na hodnote 245 km/h. Zaujímavé sú ale aj ďalšie parametre.

Napríklad využiteľná kapacita akumulátora na úrovni 85 kWh pre dojazd 487 km. Nabíjať ho je možné extrémnym výkonom až 268 kW. Nabitie batérie z 5 na 80 % kapacity je tak otázkou 22 minút a energiu na 100 km jazdy získate už za 5 minút nabíjania. Okrem toho je k dispozícii aj pomalé AC nabíjanie s výkonom 11 kW, prípadne 22 kW vo voliteľnej výbave.

Audi e-tron GT TEST
Audi e-tron GT | Foto: Redakcia

Audi Q4 Sportback e-tron

Atraktívny model Audi Q4 e-tron postavený na platforme MEB láka nielen na svoj dizajn a športového ducha, ale aj na jazdné vlastnosti a technologické možnosti. V Audi sa zamerali na efektivitu, vďaka čomu elektrická novinka dosahuje podľa normy WLTP dojazd až 520 kilometrov.

Audi Q4 e-tron je dostupný v dvoch prevedeniach, troch rôznych výkonnostných verziách a s dvomi kapacitami batérie. Zákazníci tak majú dostatok priestoru na výber tej ideálne verzie práve pre svoje potreby. Kombinovaný výkon oboch motorov v najvyššej ponúkanej verzii dosahuje 220 kW a krútiaci moment 460 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne už za 6,2 sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 180 km/h.

Verzia s väčšou batériou o kapacite 82 kW sa pýši výkon nabíjania na úrovni 125 kW. V základe dostanete trojfázovú palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW. Za ideálnych podmienok by ste vďaka výkonu 125 kW mali nabiť 130 kilometrov dojazdu za asi 10 minút.

Audi e-tron Q4
Foto : Redakcia

Audi Q8 e-tron

Medzi vystavenými modelmi budete môcť nájsť aj toto úplne nové elektrické SUV od Audi. Najvyšší variant ponúka extra veľký akumulátor s kapacitou 114 kWh, z čoho je 106 kWh využiteľných. Nechýba ani rýchle nabíjanie s výkonom 170 kW alebo 11 kW palubná nabíjačka.

Audi Q8 e-tron
Audi Q8 e-tron | Zdroj: Michal Chabada

Vďaka výkonu rovných 300 kW (408 koní) dokáže toto veľké a ťažké SUV zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 5,6 sekundy a maximálna rýchlosť je 200 km/h.

28. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+