MojElektromobil

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2023, opäť začína v hlavnom meste. Bratislavské nákupné centrum Bory Mall sa v termíne od piatka 19.mája do nedele 21. mája 2023 premení na centrum elektromobility.

Salón Elektromobilov 2022 Bratislava | Zdroj: Radovan Hlôška

Salón Elektromobilov bude naplno prebiehať počas všetkých troch dní – od piatku až do nedele. Hlavný program s prednáškami a diskusiami je naplánovaný na sobotu od 11:00 do 18:00. V sobotu sa taktiež uskutoční stretnutie majiteľov elektromobilov na vyhradenom parkovisku nákupného centra Bory Mall v čase od 11:00 do 13:00.

Medzi vystavovateľmi nájdete všetky obľúbené automobilky, ktoré pôsobia na Slovensku. Chýbať samozrejme nesmie ani Opel so svojimi novinkami.

Vystavené vozidlá

Opel na Salón Elektromobilov do Bratislavy prinesie tri vozidlá. Dve z nich budú vystavené, na jednom sa bude možné aj previezť. V interiéri na vás čaká Opel Grandland GSe. Vozidlo ponúka celkový výkon 300 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy.

Opel Grandland PHEV TEST
Opel Grandland | Zdroj: Radovan Hlôška

Samotný elektromotor ponúka výkon 90 kW a akumulátor má kapacitu 14,2 kWh. Nabíjať ho je možné prostredníctvom palubnej nabíjačky s výkonom 3,7 kW, v rámci príplatkovej výbavy je k dispozícii aj 7,4 kW výkon.

V exteriéri na vás budú čakať Opel Zafira-e Life a Opel Combo-e. Zafira je luxusný mikrobu s hospodárnosťou čistého elektromobilu. Opel Zafira-e jazdí úplne bez emisií, dostanete sa s ňou do každého mestského centra. Nechýba množstvo pokročilých asistenčných systémov pre vodiča či predná a zadná 180-stupňová parkovacia kamera.

Opel Zafira-e Life
Opel Zafira-e Life | Zdroj: Opel

Vo vnútri sa nachádza akumulátor s kapacitou 75 kWh, ktorý poskytuje dojazd až 330 km a poháňa elektromotor s výkonom rovných 100 kW.  V ponuke je aj model s menšou, 50 kWh batériou.

Opel Combo-e Life prináša to najlepšie zo všetkého. Priestor a komfort pre 7 osôb, praktické inovatívne funkcie a 100 % elektrický pohon, s ktorým zvládne na jedno nabitie prejsť 280 kilometrov. Akumulátor má kapacitu 50 kWh a napája elektromotor s výkonom 136 koní.

Opel Combo-e Life
Opel Combo-e Life | Zdroj: Opel

K dispozícii je nabíjanie s výkonom 100 kW, vďaka čomu sa na 80 % kapacity batérie dostanete za 32 minút. Palubná nabíjačka má výkon 11 kW.

Testovacie jazdy na Opel Astra PHEV

Na testovacie jazdy bude k dispozícii plug-in hybridná Astra. Ide o historicky prvý kompaktný PHEV model značky, ktorý bol kompletne navrhnutý a skonštruovaný v Nemecku. O pohon sa stará spaľovací motor s výkonom 150 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou spoločne so 110-koňovým elektromotorom. Celkový systémový výkon je 133 kW (180 koní).

Opel Astra PHEV TEST
Opel Astra PHEV | Zdroj: Radovan Hlôška

Akumulátor má kapacitu 12,4 kWh a v základe je palubná nabíjačka s výkonom 3,7 kW. V rámci príplatkovej výbavy je v pnuke aj 7,4 kW palubná nabíjačka.

 

16. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+