MojElektromobil

Salón Elektromobilov sa do Košíc vracia aj v roku 2022! Svoje brány v nákupnom stredisku OC Optima otvorí už počas víkendu 2. až 4. septembra.

Tretí ročník  najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku so sebou prináša bohatý program, testovacie jazdy, prednášky a množstvo praktických informácií zo sveta elektrickej jazdy.

Na Salón Elektromobilov 2022 v Košiciach sa so svojou flotilou elektrických vozidiel chystá aj automobilka PEUGEOT. Návštevníci sa môžu tešiť na trojicu Peugeot Expert Furgon electric, Peugeot e-2008 a Peugeot 308 HYBRID, ktoré budú vystavené počas všetkých troch dní akcie.

Nový PEUGEOT 308 ozdobou Salónu Elektromobilov 2022

Veľkou ozdobou zo širokej ponuky elektrických modelov PEUGEOT na Salóne Elektromobilov 2022 v OC Optima bude nový model PEUGEOT 308 hybrid.

Ide o prvý sériovo vyrábaný model, ktorý na sebe nesie nový znak aj úplne novú identitu značky s levom. Súčasne zachováva typický svetelný podpis značky vďaka ikonickým Full-LED svetlometom. Vývojom a modernizáciou prešiel aj PEUGEOT i-Cockpit –  kompaktný volant, head-up displej, centrálna dotyková obrazovka.

Nové modely PEUGEOT 308 so sebou prinášajú Najmodernejšie asistenčné systémy vodiča, ako sú parkovacia kamera, varovný systém pred kolíziou, asistent mŕtveho uhla s dosahom 75 metrov, asistent núdzového brzdenia a aktívny systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu so zásahom do riadenia, zaisťujú dodatočnú bezpečnosť pri šoférovaní.

V duchu hesla Power of Choice ponúka automobilka pre nový model PEUGEOT 308 dve plug-in hybridné verzie (spojenie elektrického a benzínového motora s výkonom 132 kW (180 k) a 165 kW (225 k)) ako aj viacero benzínových a naftových spaľovacích motorov. Plne elektrická verzia bude nasledovať v roku 2023.

PEUGEOT 308 je ozdobou ponuky automobilky, teší sa z množstva ocenení. Na Slovensku ide o prestížny titul AUTO ROKA 2022 a zvolený bol aj za najvyššieho laureáta „Women’s World Car of the Year 2022“, čím vyhral pomyselný grál, vyhľadávaný všetkými svojimi konkurentmi po celom svete.

Titul patrí obom siluetám nového modelu  PEUGEOT 308: sedanu aj kombi SW. Naviac získal aj najvyššie vyznamenanie v produktovom dizajne, Red Dot Award 2022, v kategórii Automobilový priemyselV silnej konkurencii 11 vozidiel od 9 vyrobcov, získal aj  titul  Auto roka v Nemecku v kompaktnej triede.

Peugeot 308 phev plug-in hybrid
Peugeot 308 PHEV | Zdroj: Peugeot

Peugeot e-2008

Elektrické SUV Peugeot e-2008 zaujme po viacerých stránkach. Disponuje motorom s výkonom 100 kW, batériou s kapacitou 50 kWh, ktorá by mala zaručiť dojazd približne 310 kilometrov (WLTP), a množstvo technologických vylepšení. Lákadlom je aj rýchle nabíjanie s výkonom až 100 kW, vďaka ktorému je možné batériu z dobiť z 0 na 80% už v priebehu 30 minút. Peugeot e-2008 sa pýši aj dvojicou jazdných režimov a kopou ďalších vymožeností. Na Salóne Elektromobilov 2022 Košice sa o ňom dozviete všetko.

Peugeot e-2008 | Foto: Peugeot

Peugeot Expert Furgon electric

Na Salóne Elektromobilov 2022 v Košiciach nebude chýbať ani plnohodnotná elektrická dodávka Expert Furgon electric, vďaka čomu sa návštevníci získajú praktický pohľad na elektromobilitu v segmente úžitkových vozidiel. Peugeot Expert Furgon electric je vybavený elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k). Je vhodný na prevádzku v meste, ale aj výkonný na dlhších trasách.

Vybavený môže byť batériou s kapacitou 50 kWh alebo 75 kWh, podľa toho, čo požaduje zákazník. Konfigurácia s väčšou batériou má plne elektrický dojazd na úrovni 330 kilometrov, pričom na 80% svojej kapacity sa nabije za 30 minút. Elektrická dodávka je k dispozícii v 2 dĺžkach a ponúka niekoľko verzií, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám firemných zákazníkov. Napriek tomu, že ide o elektromobil, úžitkový objem je rovnaký ako u spaľovacej verzie a zachovaná je aj úžitková hmotnosť.

Foto: Peugeot
31. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+