MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2022 Bratislava sa nezadržateľne blíži. Svoje brány v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall otvorí už počas víkendu 20. až 22. mája 2022. Na návštevníkov tejto jedinečnej výstavy venovanej elektromobilom a plug-in hybridom bude čakať bohatý program. 

Testovacie jazdy, prehliadka najnovších elektrických áut, prezentácie, diskusie či súťaže. To všetko na jedno miesto prináša už tretí ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku. Medzi vystavovateľmi nebude chýbať ani BMW, ktorú bude s prémiovými elektromobilmi BMW iX a BMW i4 zastupovať dealer Group M.

Vo vnútorných priestoroch nákupného centra Bory Mall bude v plnej kráse prezentovaný model BMW iX, no návštevníci ho nájdu aj na vonkajšej parkovacej ploche, kde bude čakať na záujemcov o skúšobnú jazdu. Na parkovisku mu bude spoločnosť robiť koncernový súrodenec BMW i4, opäť k dispozícii na testovacie jazdy. 

Pripravená je teda statická výstava modelu BMW iX, rovnako ako testovacia verzia na jazdy. Preto neváhajte a svoje miesto na Salóne Elektromobilov 2022 Bratislava si bezplatne zabezpečte ešte dnes. Príďte sa pozrieť najnovšie elektromobily BMW, ktoré prinesie oficiálny dealer Group M.

BMW iX: Nositeľ novej platformy

Model BMW iX je prvým vozidlom, ktoré stojí na novej, modulárne upraviteľnej podvozkovej platforme z dielne známej bavorskej automobilky BMW Group. Od úplných základov navrhnutý ako čistokrvný elektromobil, plný najmodernejších technológií, spájajúci všestranné jazdné vlastnosti s poriadnou dávkou luxusu. Taký je nový model BMW iX v skratke.

To najlepšie z najlepšieho

Vývoj najmodernejšej technologickej vlajkovej lode spoločnosti BMW Group sa dôsledne zameriaval na najnovšie výdobytky v strategických oblastiach inovácií ako sú dizajn, autonómna jazda, konektivita, elektrifikácia a služby, aby priniesol jedinečný a bezkonkurenčný produkt – BMW iX.

S veľkými a luxusnými modelmi radu BMW X ho spájajú proporcie, všestranný charakter ako aj vysoká pozícia sedenia a s tým spojený dobrý celkový prehľad nad dianím na vozovke. Extrémna tuhosť karosérie, nastavenie pruženia a tlmenia, veľké kolesá či vysoký komfort odvaľovania a akustiky sprostredkúvajú odolnosť a nezameniteľný ťah vpred.

Foto: BMW

Trakcia, obratnosť a jazdná stabilita ťažia predovšetkým zo spontánneho nárastu sily motorov, z elektrického pohonu všetkých kolies, rýchlych reakcií protipreklzového systému umiestneného pri pohonnej jednotke, z precízneho riadenia a z výkonných bŕzd.

K tomu sa pridávajú aj bezkonkurenčne vyvážené rozloženie hmotnosti, nízko položené ťažisko vozidla a veľký rozchod, ktoré modelu BMW iX spoluvytvárajú výnimočnú dynamiku pri prejazde zákrutami. V každej situácii tak vzniká očarujúci jazdný zážitok, v ktorom sa zrkadlia desaťročia skúseností prémiového výrobcu automobilov s vývojom a následným aplikovaním komponentov vysoko výkonných pohonov a podvozkov.

Foto: BMW

Dostupný v dvoch verziách

Výkonnejšia konfigurácia BMW iX xDrive50 prichádza so systémovým výkonom 385 kW (523 koní), kombinovanou spotrebou od 23,0 do 19,8 kWh na 100 kilometrov a dojazdom až 630 kilometrov (podľa WLTP).

O niečo miernejší súrodenec, BMW iX xDrive40, sa pýši systémovým výkonom 240 kW (326 koní), kombinovanou spotrebou od 22,5 do 19,4 kWh na 100 kilometrov a dojazdom až do vzdialenosti viac ako 425 kilometrov (podľa WLTP). 

BMW i4: Prémiový zástupca strednej triedy

Na Salóne Elektromobilov 2022 Bratislava zažiari aj úplne prvý čisto elektricky poháňaný prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy – BMW i4. Tento špičkový elektromobil sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. 

Športová a zároveň trvalo udržateľná charakteristika spája BMW i4 s elegantným dizajnom, komfortnou priestrannosťou a praktickosťou štvordverového Gran Coupé. K silnému emotívnemu zážitku z jazdy prispievajú nová generácia obslužného systému iDrive či najnovšie inovácie na poli autonómnej jazdy a parkovania, ale tiež aj pestré možnosti individualizácie dizajnu a výbavy.

Foto: BMW

Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive, ktorá popri hlboko integrovaných elektromotoroch zahŕňa aj výkonovú elektroniku, technológie nabíjania a vysokonapäťové akumulátory, pomáha BMW i4 dosiahnuť pre značku typické športové jazdné vlastnosti v spojení s presvedčivou schopnosťou zvládať každodenné jazdy či dlhé vzdialenosti.

Prvý model BMW M s čisto elektrickým pohonom

Nový model BMW i4 je v ponuke v dvoch modelových variantoch, medzi nimi aj prvý model BMW M s čisto elektrickým pohonom. 

Verzia BMW i4 M50 sa ako vysoko výkonný model od BMW M GmbH stará o zvlášť intenzívnu radosť z jazdy. S jedným elektromotorom na prednej aj zadnej náprave, ktoré spolu dosahujú najvyšší výkon 400 kW (544 koní), a so špecifickou M technikou podvozku ponúka fascinujúcu jazdnú dynamiku v spojení s dojazdom do 510 kilometrov (podľa WLTP).

BMW i4 eDrive40 ponúka jeden elektromotor s výkonom 250 kW (340 koní), klasický pohon zadných kolies a umožňuje lokálne bezemisnú jazdu s pozoruhodnými športovými vlastnosťami. Dojazd nameraný v testovacom cykle WLTP dosahuje až do 590 kilometrov.

Foto: BMW
19. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+