MojElektromobil

Salón elektromobilov sa do Bratislavy vracia aj v roku 2022! Svoje brány v nákupnom stredisku Bory Mall otvorí už počas víkendu 20. až 22. mája. 

Tretí ročník  najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku so sebou prináša bohatý program, testovacie jazdy, prednášky a množstvo praktických informácií zo sveta elektrickej jazdy. Chýbať nemôžu ani výhry pre registrovaných návštevníkov v podobe elektromobilov na víkend.

Na Salón elektromobilov 2022 v Bratislave sa so svojou flotilou elektrických vozidiel chystá aj automobilka PEUGEOT. Návštevníci sa môžu tešiť na nový model PEUGEOT 308SW hybrid GT PACK (staticky vystavený v interiéri), PEUGEOT e-208 Allure, PEUGEOT e-2008 GT Pack, PEUGEOT 3008 GT, PEUGEOT 308 HYBRID-GT Pack, PEUGEOT e- RIFTER, PEUGEOT e-EXPERT PEUGEOT Premium L3H1 a PEUGEOT 308 GT.  

Nový PEUGEOT 308 ozdobou Salónu elektromobilov 2022

Najväčšou ozdobou zo širokej ponuky elektrických modelov PEUGEOT na Salóne elektromobilov 2022 v Bory Mall budú nové modely PEUGEOT 308 GT a PEUGEOT 308SW hybrid. 

Ide o prvý sériovo vyrábaný model, ktorý na sebe nesie nový znak aj úplne novú identitu značky s levom. Súčasne zachováva typický svetelný podpis značky vďaka ikonickým Full-LED svetlometom. Vývojom a modernizáciou prešiel aj PEUGEOT i-Cockpit –  kompaktný volant, head-up displej, centrálna dotyková obrazovka.

Nové modely PEUGEOT 308 so sebou prinášajú Najmodernejšie asistenčné systémy vodiča, ako sú parkovacia kamera, varovný systém pred kolíziou, asistent mŕtveho uhla s dosahom 75 metrov, asistent núdzového brzdenia a aktívny systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu so zásahom do riadenia, zaisťujú dodatočnú bezpečnosť pri šoférovaní.

V duchu hesla Power of Choice ponúka automobilka pre nový model PEUGEOT 308 dve plug-in hybridné verzie (spojenie elektrického a benzínového motora s výkonom 132 kW (180 k) a 165 kW (225 k)) ako aj viacero benzínových a naftových spaľovacích motorov. Plne elektrická verzia bude nasledovať v roku 2023.

PEUGEOT 308 je ozdobou ponuky automobilky, teší sa z množstva ocenení. Na Slovensku ide o prestížny titul AUTO ROKA 2022 a zvolený bol aj za najvyššieho laureáta „Women’s World Car of the Year 2022“, čím vyhral pomyselný grál, vyhľadávaný všetkými svojimi konkurentmi po celom svete.

Titul patrí obom siluetám nového modelu  PEUGEOT 308: sedanu aj kombi SW. Naviac získal aj najvyššie vyznamenanie v produktovom dizajne, Red Dot Award 2022, v kategórii Automobilový priemysel. V silnej konkurencii 11 vozidiel od 9 vyrobcov, získal aj  titul  Auto roka v Nemecku v kompaktnej triede.

Peugeot e-208
Foto: Radovan Hlôška

PEUGEOT na Salóne elektromobilov 2022 Bratislava: Súťaž aj testovacie jazdy

Priamo na stánku v priestoroch nákupného strediska Bory Mall bude pod taktovkou zástupcov značky prebiehať súťaž. Podrobnosti o tom, ako sa zapojiť a čo je možné vyhrať zaznejú priamo počas spomínanej prednášky, prípadne sa návštevníci môžu informovať na mieste.

Na testovacie jazdy budú dostupné vybrané modely z vystaveného portfólia. Registrácia na jazdu bude prebiehať v stánku spoločnosti PEUGEOT pred nákupným centrom Bory Mall. Na vyskúšanie budú dostupné vozidlá PEUGEOT e-208 Allure, PEUGEOT e-2008 GT Pack, PEUGEOT 3008 GT, PEUGEOT 308 HYBRID-GT Pack a PEUGEOT e- RIFTER.

peugeot e2008
Foto: Radovan Hlôška
Náš tip
Salón elektromobilov 2022 v Bratislave zastreší aj veľké stretnutie majiteľov elektromobilov
29. apríla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+