MojElektromobil

Prvý septembrový víkend bude v Košiciach patriť elektromobilite. Priestory nákupného strediska Atrium Optima Košice, ako aj priľahlé parkovisko, obsadí najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov, Salón elektromobilov 2021.

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Tešiť sa môžete na široký zástup najnovších elektrických vozidiel, ktoré si budete môcť obzrieť naživo. Vďaka spoločnosti Auto Gábriel sa tu bude vynímať aj dvojica Volkswagen ID.3 a Volkswagen ID.4.

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 je prvý plnohodnotný a čistý elektromobil od koncernu Volkswagen. Napriek tomu, že ide o debut úplne novej modulárnej platformy MEB, automobilka to zvládla na výbornú. ID.3 dokáže zaujať po viacerých stránkach. Od netradičného exteriéru, cez priestranný a funkčný interiér až po jazdné vlastnosti a asistenčné režimy.

Tento elektromobil toho v sebe skrýva skutočne veľa. Na trh dorazil ako predzvesť začiatku novej éry elektromobility, ktorá prináša všetko, čo vodiči očakávajú a potrebujú. Dostupný je v dvoch verziách, Pure a Pro, s tromi veľkosťami batérie, takže si každý môže zvoliť konfiguráciu, ktorá mu vyhovuje najviac.

Naživo sa s ním budete môcť zoznámiť na Salóne elektromobilov 2021 v Košiciach. Priamo z prvej ruky sa tu dozviete všetky kľúčové informácie a dozviete sa, čo tento elektromobil robí jedinečným.

volkswagen vw ID.3 id3 test
Foto: Redakcia

Volkswagen ID.4

Novší model Volkswagen ID.4 sa na prvý pohľad podobá na svojho staršieho súrodenca. Prichádza na rovnakej platforme MEB, no v tomto prípade sa Volkswagen rozhodol naplno vstúpiť do kategórie kompaktných elektrických SUV.

Volkswagen ID.4 si je možné kúpiť vo verzii s výkonom 109 kW, 125 kW alebo 150 kW. V ponuke sú aj dve rozdielne kapacity batérie – 58 kWh a 82 kWh, čo v praxi znamená, že dojazd sa pohybuje v rozmedzí 345 až 521 km. Opäť platí, že zákazník môže siahnuť po ideálnej kombinácii pre svoje potreby.

Volkswagen ID.4 je prvým SUV postaveným na modulárnej platforme MEB. Nemecký koncern si preto dal poriadne záležať na tom, aby tento vstup do nového segmentu využil naplno. Všetky prednosti triedy SUV spojil s výhodami plne elektrickej jazdy. Výsledok? Vynikajúci elektromobil.

Volkswagen ID.4 si budete môcť obzrieť na Salóne elektromobilov 2021 v Košiciach.

Volkswagen ID.4 77kWh TEST
Volkswagen ID.4 | Foto: Radovan Hlôška

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

9. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+