MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v nákupnom centre Atrium Optima Košice.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Elektrická estetika a skvelý pôžitok z jazdy

Elektrická estetika dizajnu modelu EQA odkazuje na progresívny luxus značky Mercedes-EQ. EQA je členom úspešnej rodiny kompaktných vozidiel od značky Mercedes-Benz. Ako blízky príbuzný modelu GLA preberá všetky jeho strhujúce vlastnosti a kombinuje ich s efektívnym elektrickým pohonom.

Dynamický dizajn karosérie typu SUV dáva najavo, že cestujúci na palube zažijú pôžitok z jazdy. Ako vynikajúci kompromis medzi výkonnosťou, nákladmi a dobou potrebnou na uvedenie na trh je EQA prvým plnoelektrickým členom úspešnej rodiny kompaktných vozidiel od značky Mercedes-Benz. K prvotnému modelu EQA 250 prichádzajú do rodiny EQA aj modely s pohonom všetkých štyroch kolies EQA 300 4MATIC a EQA 350 4MATIC.

Nová EQA od Mercedes-EQ
Nová EQA od Mercedes-EQ | Zdroj: Mercedes

Zamerané na pohodlie

Model EQA disponuje čiernym panelom na mieste prednej masky s centrálnou hviezdou, ktorý je typický pre značku Mercedes-EQ. Ďalším pozoruhodným charakteristickým dizajnovým prvkom plnoelektrického sveta vozidiel značky Mercedes-EQ je svetelný pás vpredu i vzadu. Miesto na sedenie je typicky pre vozidlá SUV vysoké a vzpriamené – nielenže je pohodlné na nastupovanie a vystupovanie, ale je z neho aj dobrý výhľad dookola. Vo všeobecnosti bola úžitková hodnota hlavným bodom vývoja.

Sériovo možno zadné operadlo rozdeliť v pomere 40 : 20 : 40 a každú jeho časť možno sklopiť samostatne. Do sériovej výbavy modelu EQA patria okrem iného vysokovýkonné svetlomety s LED s adaptívnym asistentom diaľkového svetla, zadné výklopné dvere EASY-PACK s elektrickým ovládaním otvárania a zatvárania, 18-palcové disky z ľahkej zliatiny, náladové osvetlenie so 64 farbami, držiak na dva poháre, komfortné sedadlá s bedrovou opierkou nastaviteľnou v štyroch smeroch, cúvacia kamera pre lepší prehľad a komfort pri manévrovaní či kožený multifunkčný športový volant.

Zdroj: Mercedes-EQ

Bezplatné nabíjanie na rok

V prípade modelu EQA je k dispozícii služba Mercedes me Charge bezplatne na jeden rok. Pre európskych zákazníkov služby Mercedes me Charge bude počas tohto obdobia zelené nabíjanie bez príplatku. V rámci rôznych balíkov môžu zákazníci značky Mercedes-EQ využívať európsku sieť rýchlonabíjacích staníc siete IONITY jeden rok od aktivácie za zvýhodnenú cenu elektriny na úrovni 0,29 €/kWh.

Premyslený a funkčný interiér

Interiér modelu EQA charakterizuje množstvo prvkov, ktoré odkazujú na jeho elektrický charakter. V závislosti od línie výbavy k nim patrí aj podsvietený ozdobný prvok–ten oslavuje v prípade značky Mercedes-Benz premiéru. Medzi ďalšie exkluzívne prvky patria ružovozlaté dekoračné prvky na ventilačných dýzach, sedadlách a kľúčoch od vozidla. Mimoriadny model Edition 1 disponuje okrem toho prepracovane perforovanými koženými sedadlami, cez ktoré presvitá látka vyhotovená vo farbe Pure blue, ktorá je typická pre značku Mercedes-EQ.

Združený prístroj s ukazovateľmi špecifickými pre elektrické vozidlá si taktiež osvojil farebnú koncepciu s ružovozlatými a modrými prvkami. Na multimediálnom displeji možno prostredníctvom dlaždice Mercedes-EQ vyvolať ponuky možností nabíjania, spotreby elektriny a toku energie. Aplikácia EQ Ready pomôže záujemcom získať odpoveď na otázku „Je pre mňa vhodné elektifikované alebo elektrické vozidlo?“.

Okrem toho získate aj benefity, akými sú bezplatný servis na 6 rokov alebo 160 000km pre výrobcom predpísané údržby, možnosť predĺženia záruky až do 6 rokov alebo do 160 000km, záruku Dokladom o dlhej životnosti akumulátorov je certifikát akumulátora. Tento certifikát platí šesť rokov alebo do 160 000 kilometrov. Službu MOBILO je možné predĺžiť až do rokov.

Zdroj: Mercedes-EQ

Mercedes so svojou flotilou

Priamo na akcii Salón Elektromobilov 2021 Košice si budete môcť pozrieť novú EQA od Mercedes-EQ zblízka. Nebude to ale jediný model, ktorý vás na akcii čaká. Automobilka prinesie aj Mercedes-Benz GLC 300 de 4MATIC, Mercedes-Benz CLA 250 e Shooting Brake, Mercedes-Benz GLC 300 de 4MATIC kupé či Mercedes-Benz E 300 de 4MATIC sedan. Časť z nich bude pripravená aj na testovacie jazdy a novú EQA môžete vyhrať aj na víkend. Stačí sa zaregistrovať ako účastník akcie.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+