MojElektromobil

Po úspešnom štarte v Bratislave sa elektrizujúci zážitok najbližšie presunie na východné Slovensko. Salón elektromobilov 2021 sa v Košiciach uskutoční počas prvého septembrového víkendu. V termíne od 3. do 5. septembra 2021 sa v obchodnom centre Atrium Optima Košice môžete tešiť na zástup elektrických vozidiel, zaujímavých prednášok, ako aj na kopu informácií spojených s elektromobilitou.

Medzi vystavovateľmi nebude chýbať ani automobilka KIA, ktorá v priľahlých priestoroch vystaví modely KIA eNiro, KIA XCeed, KIA eSoul, KIA Sorento a KIA Ceed SW. KIA KIA V rámci testovacích jázd v exteriéry bude na návštevníkov akcie Salón elektromobilov 2021 Košice čakať dvojica KIA eNiro a KIA eSoul.

KIA e-Niro ako plnohodnotný elektromobil

Elektromobil KIA e-Niro svojimi parametrami jednoznačne patrí medzi veľmi dobré elektromobily v rámci stále širšej ponuky. Vnútorným priestorom dokáže zabezpečiť komfortnú jazdu, a to všetko bez lokálnych emisií. KIA e-Niro má v podvozku uloženú batériu s využiteľnou kapacitou 64 kWh, ktorá zabezpečuje nadpriemerný dojazd spomedzi dostupných elektrických áut. Tento titul si pritom drží už niekoľko rokov.

Predovšetkým s prihliadnutím na rozmery je WLTP dojazd až 455 kilometrov viac ako dobrý. Pri veľmi úspornej jazde a v optimálnych podmienkach je navyše možné tento deklarovaný dojazd prekonať. Zabezpečiť tak vysoký dojazd iba so 64 kWh batériou znamená aj vysokú efektivitu. Náklady na prevádzku menšieho plne-elektrického SUV sú aj preto veľmi nízke. Batériu elektromobilu je možné nabíjať výkonom do 77 kW, vďaka čomu sa dokáže nabiť z 10 na 80 percent za približne 40 minút.

kia e-niro go electric
Zdroj: KIA

Salón Elektromobilov 2021 Košice

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

1. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+