MojElektromobil

Švédska dizajnovka s parádnym pohonom

Volvo sa na akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bratislave predstaví so svojim plug-in hybridným modelom XC40. Automobilka sa pustila do elektrifikácie svojich modelov a v súčasnosti ponúkajú až šesť vozidiel s plug-in hybridným pohonom. Jedným z nich je aj Volvo XC40, ktoré z pohľadu pohonu kombinuje dostatok výkonu a maximálny komfort počas jazdy.

Pod prednou kapotou sa nachádza benzínový trojvalec s objemom 1,5 litra a samostatným výkonom 132 kW. Tomuto motoru na štandardné palivo sekunduje aj elektrický motor s výkonom 60 kW. Vďaka tomu sa kombinovaný výkon vozidla dostáva až na 195 kW, takže rozhodne nemôžete čakať lenivé odozvy od pedálu. Z pohľadu dizajnu ide o klasickú XC40, ktorá však na ľavej prednej strane skrýva krytku pre konektor nabíjania.

volvo phev plug in hybrid ejoin
Volvo XC40 Recharge | Foto: Redakcia

Dojazd a nabíjanie

Vysokonapäťová batéria vo Volvo XC40 T8 Recharge má celkovú kapacitu 10,3 kWh, z čoho je využiteľných 9 kWh. Vďaka tomu dokáže prejsť v čisto elektrickom režime, podľa normy WLTP, presne 45 kilometrov. Túto batériu je možné nabíjať cez vstavanú palubnú nabíjačku s maximálnym výkonom 3,7 kW. Plne vybitú batériu nabijete na sto percent za približne 3 hodiny. Pri nabíjaní zo štandardnej domácej zásuvky sa čas nabíjania síce predĺži na asi 4 a pol hodiny, čo je ale na nočné nabíjanie stále ideálne.

Vďaka inteligentnému pohonu a rôznym jazdným režimom vie vozidlo optimálne kombinovať spaľovací a elektrický motor. Podľa potreby, rýchlosti jazdy či štýlu dokáže efektívne využívať výhody oboch typov pohonov. Pri jazde v hybridnom režime, systém vodiča vždy informuje o maximálnom výkone, ktoré auto dokáže dodať v lokálne bez-emisnom režime s elektrickým motorom.

Volvo XC40 vám po dizajnovej stránke asi nemusíme predstavovať a pripomenie iba rozmery. Na dĺžku má 4,4 metra, na šírku 1,8 metra a na výšku 1,6 metra. Objem kufra je slušných 460 litrov, a to aj napriek tomu, že pod dnom sa skrýva plnohodnotná dojazdová rezerva.

Plug-in hybridné Volvo XC40 si budete môcť pozrieť zblízka na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava v priestoroch nákupného centra Bory Mall.

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

10. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+