MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Slovenský elektromobil Peugeot e-208

Aj francúzska automobilka Peugeot sa predstaví na akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bratislave. Do priestoru obchodného centra Bory Mall privezie dva plne elektrické modely, ktoré zastupujú kategóriu hatchback a menších SUV, teda crossover. Jeden z dvojice elektromobilov sa dokonca vyrába iba na Slovensku, a to v závode pri Trnave. Ide o Peugeot e-208, ktorý vychádza z verzie zo spaľovacím motorom, no o pohon sa stará elektromotor spolu s vysokonapäťovou batériou.

Pri novej generácii vozidiel sa Peugeot rozhodol pre výraznú zmenu dizajnu, ktorá robí aj z menšieho hatchbacku poriadne štýlové auto. Na ulici si získava pozornosť z každých strán. O niečo viac pozornosti ale púta elektrická verzia, a to vďaka tichej a lokálne bez-emisnej jazde. Úroveň komfortu zvyšuje aj nový moderný interiér s kvalitnými sedadlami a modernými technológiami. Rozhodne zaujme kokpit s 3D technológiou obrazu.

Peugeot e-208

Peugeot sa rozhodol nastaviť parametre elektromobilu tak, aby bol dostupný za rozumnú cenu a zároveň dokázal spoľahlivo pokryť váš niekoľkodňový nájazd. V podvozku Peugeot e-208 sa skrýva batéria s využiteľnou kapacitou 45 kWh, ktorá zabezpečuje čisto elektrický dojazd podľa normy WLTP na úrovni 340 kilometrov. Dynamickú jazdu zabezpečuje elektrický motor uložený vpredu, kde aj smeruje svoju silu. Jeho výkon je 100 kW a krútiaci moment 260 Nm. Aby ste sa na dlhších cestách nemuseli zásadne obmedzovať, prítomné je tu rýchle nabíjanie s výkonom až 100 kW.

Rýchle nabíjanie aj doma

Vďaka tomu dokážete nabiť batériu vozidla z 20 na 80 percent už za menej ako 30 minút. Pre pomalé nabíjanie je tu pripravená trojfázová palubná nabíjačka s výkonom 11 kW, vďaka čomu sa dokáže nabiť z 0 na 100 percent už za 4 hodiny. Tento výkon nabíjania dokážete využiť aj doma po zakúpení wallboxu. Pri bežnom domácom nabíjaní z klasickej zásuvky je nutné počítať s dlhším nabíjaním, ktoré ale bez problémov postačuje pre nabitie vášho denného nájazdu. Z večera do rána dokážete do batérie dobiť približne 50 percent, teda 170 kilometrov WLTP dojazdu.

Peugeot e-208 si budete môcť pozrieť zblízka na akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bratislave. Na tento účel bude auto vystavené ako v interiéri, tak aj v exteriéri, no sadnúť si budete môcť aj za volant. Na testovacie jazdy tu budú pripravené dokonca dva modely, a to Peugeot e-208 a aj crossover Peugeot e-2008. Väčší model ponúka totožné parametre ako menší hatchback, avšak s väčším využiteľným priestorom.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

5. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+