MojElektromobil

Plne elektrické modely Mercedes-EQ nemôžu na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava chýbať. V bratislavskom obchodnom centre Bory Mall bude nová EQA, EQC a aj nová elektrická sedem-miestna dodávka EQV.

Nová EQV od Mercedes-EQ

Automobilka Mercedes-Benz sa do elektrifikácie svojich modelov púšťa naozaj vo veľkom. Dôkazom je aj samostatná pod-značka pre plne elektrické modely Mercedes-EQ. Zoznam dostupných elektromobilov stúpa, a to v rôznych segmentoch. Lokálne bez-emisne môžete jazdiť už v menších SUV, ale taktiež viete siahnuť po vozidle vhodnom na komerčné aktivity. Príkladom tejto variability je aj plne elektrická dodávka, nová EQV od Mercedes-EQ, ktorú privezie Motor-Car Bratislava.

Novú EQV je možné zakúpiť v dvoch verziách rozdelených podľa dĺžky karosérie. Klasická verzia EQV 300 dlhý variant má dĺžku 5 140 mm s rázvorom kolies 3 200 mm a sedem až osem miest na sedenie. Dlhšia verzia EQV 300 extra dlhý variant má na dĺžku 5 370 mm s rázvorom kolies 3 430 mm a totožným množstvom miest na sedenie. Vzhľadom na väčšiu dĺžku je však výrazne väčší batožinový priestor. Klasická verzia sa pýši objemom 1 030 litrov a extra dlhá objemom až 1 410 litrov.

Dobrý dojazd a rýchle nabíjanie

Plne elektrický pohon novej plne elektrickej dodávky je cítiť, aj napriek veľkosti, na výborných jazdných vlastnostiach. Motor s výkonom 150 kW a krútiacim momentom 362 Nm zabezpečuje naozaj dynamický prejav za každých podmienok. Nová EQV od Mercedes-EQ je vybavené vysokonapäťovou batériou s kapacitou 100 kWh, z ktorých je využiteľných 90 kWh. Znamená to, že deklarovaný WLTP dojazd tohto modelu je 357 kilometrov, čo s prehľadom postačuje na bežnú prepravu na kratšie vzdialenosti a tiež každodenné jazdenie. Z Bratislavy do Žiliny prídete po diaľnici bez nabíjania pri dodržaní maximálnej povolenej rýchlosti.

Mercedes Benz EQV interier

O nabíjanie sa stará trojfázová palubná nabíjačka s výkonom 11 kW, a tiež rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom do 100 kW. Vďaka tomu sa batéria vozidla dokáže nabiť z 10 na 80 percent za menej ako 45 minút. Nakoľko ide o triedu známu vyšším komfortom, v interiéri to je naozaj cítiť. Sedačky sú vo všetkých radoch pohodlné a ponúkajú naozaj dosť miesta. Vodič sa taktiež cíti komfortne, šoférovanie elektrickej dodávky je veľmi návykové a zábavné. A to aj vďaka inteligentnému systému, vrátane prepracovanej navigácie.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

21. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+