MojElektromobil

Na akciu Salón Elektromobilov 2021 Bratislava prinesie automobilka KIA svoje plne elektrické a plug-in hybridné modely. Najviac pozornosti sa však bude uberať smerom k elektromobilu KIA e-Niro a plug-in hybridu KIA Sorento PHEV.

KIA e-Niro ako plnohodnotný elektromobil

Elektromobil KIA e-Niro svojimi parametrami jednoznačne patrí medzi veľmi dobré elektromobily v rámci stále širšej ponuky. Vnútorným priestorom dokáže zabezpečiť komfortnú jazdu, a to všetko bez lokálnych emisií. KIA e-Niro má v podvozku uloženú batériu s využiteľnou kapacitou 64 kWh, ktorá zabezpečuje nadpriemerný dojazd spomedzi dostupných elektrických áut. Tento titul si pritom drží už niekoľko rokov.

Predovšetkým s prihliadnutím na rozmery je WLTP dojazd až 455 kilometrov viac ako dobrý. Pri veľmi úspornej jazde a v optimálnych podmienkach je navyše možné tento deklarovaný dojazd prekonať.

Zabezpečiť tak vysoký dojazd iba so 64 kWh batériou znamená aj vysokú efektivitu. Náklady na prevádzku menšieho plne-elektrického SUV sú aj preto veľmi nízke. Batériu elektromobilu je možné nabíjať výkonom do 77 kW, vďaka čomu sa dokáže nabiť z 10 na 80 percent za približne 40 minút.

Nový plug-in hybrid KIA Sorento

KIA dlhodobo ponúkala viaceré plug-in hybridné modely z pôvodného modelového radu, no teraz sa možnosti rozhodla rozšíriť o ďalší plug-in hybrid. Ide o model KIA Sorento, ktorý sľubuje dojazd v kombinovanom cykle 57 kilometrov a v čisto mestskom cykle dokonca až 70 kilometrov. Možné je to vďaka batérii s kapacitou 13,8 kWh.

To na vozidlo týchto rozmerov nie je veľa, no aj napriek tomu, vďaka vysokej efektivite, sa podarilo dosiahnuť takéto čísla. Plug-in hybrid kombinuje klasický spaľovací benzínový štvorvalec s objemom 1,6 litra.

Ten sám o sebe produkuje výkon 180 koní a krútiaci moment 265 Nm. Tomuto motoru ale sekunduje elektrický motor s výkonom 67 kW a krútiacim momentom 304 Nm. Pri zapojení oboch pohonov sa kombinovaný výkon vyšplhá až na 265 koní s krútiacim momentom 350 Nm. Aj napriek tomu, že ide o plug-in hybrid, je vo vozidle umiestnená 67 litrová nádrž.

Nabíjanie vysokonapäťovej batérie zabezpečuje palubná nabíjačka s výkonom 3,3 kW. KIA Sorento je ako plug-in hybrid zaujímavý aj tým, že je dostupný v 7-miestnej verzii.

Elektromobil KIA e-Niro, spolu s plug-in hybridom KIA Sorento si budete môcť na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava nielen pozrieť, ale aj vyskúšať v rámci testovacích jázd. Pred nákupným centrom Bory Mall bude vystavený plug-in hybrid KIA xCeed a elektromobil KIA e-Soul a v interiéri ďalší kus KIA e-Niro.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

15. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+