MojElektromobil

Spoločnosť Elexim pôsobí v odbore elektrotechniky viac ako 21 rokov. Najmladšia divízia elektromobility bola založená v roku 2017 a od tohto momentu majú za sebou viac ako 1000 inštalácií po celom Slovensku a Českej republike. Ako jedni z mála dodávateľov poskytujú komplexné služby v oblasti e-Mobility, prevažne s orientáciou na nabíjacie stanice.

Možnosti rýchleho aj pomalého nabíjania

Ku každému zákazníkovi pristupujú individuálne, aby mu zabezpečili nabíjaciu stanicu presne podľa jeho požiadaviek na nabíjanie elektromobilu. Na základe analýzy modelu riešenia zastrešujú kompletný servis, od návrhu nabíjacej stanice až po projekt s harmonogramom inštalácie. Samotnú inštaláciu zabezpečujú vyškolení technici s dlhoročnými skúsenosťami a pravidelnými školeniami. V prípade potreby dokážu nájsť riešenie na každý technický problém.

V ponuke majú aj servisné balíčky, ktoré obsahujú zaujímavé benefity. Medzi ne patrí neustály vzdialený monitoring stanice alebo automatické ochranné opatrenia, vďaka čomu má zákazník zabezpečený bezstarostný servis. Ich ponuka pozostáva z kvalitných AC a DC nabíjacích staníc od európskych výrobcov Alpitronic a Circontrol. Je možné vybrať si jednoduché nástenné nabíjačky typu wallbox alebo aj ultrarýchle nabíjacie stanice s výkonom až do 300 kW. Firma Elexim dbá najmä na kvalitu, bezpečnú technológiu a moderný dizajn.

Elexim nabíjacie stanice Salón Elektromobilov 2021 Bratislava
Nabíjacie stanice Elexim | Zdroj: Elexim

Dynamické riadenie výkonu

Tieto nabíjacie stanice dokážu byť napojené na dynamické riadenie výkonu ktoré zabezpečuje jednoduchšie, rýchlejšie a efektívnejšie nabíjanie.  Toto softwarové a hardwarové riešenie dokáže, podľa nastavených preferencii, naraz regulovať výkon 1 a viac nabíjacích staníc v reálnom čase. Systém je schopný regulovať výkon každej nabíjacej stanice tak, aby sa maximálne zvýšila účinnosť nabíjania a zároveň sa zachoval hladký chod celkovej spotreby energie, bez preťaženia hlavného ističa. 

Pre firemne účely a parkovacie domy máme v ponuke riešenie Master – Slave, ktoré je efektívne a hospodárne riešenie pre prevádzku viacerých staníc. Centralizácia chytrých funkcií a komunikácia do jednotky Master znižuje nároky a náklady na jeho hardware. Na jednotku Master je možné pripojiť až 8 jednotiek Slave a dosiahnuť tak sieť až 18 nabíjacích bodov, pričom si systém stále poradí s riadeným zaťažením a autentifikáciou užívateľa.

Modulárne riešenia

V ponuke Elexim sú aj moderné modulárne stanice, pri ktorých sa dá nastavovať nabíjací výkon od 75 do 300 kW. Zákazník si preto môže vybrať stanicu s jedným 75 kW modulom a v prípade potreby navýšenia nabíjacieho výkonu sa jednoducho doplnia ďalšie moduly až do 300 kW. Na takejto stanici je možné nabíjať súčasne 4 elektromobily, kedy sa výkon rozdelí po 75 kW a v prípade pripojeného jedného elektromobilu je nabíjací výkon maximálny, teda deklarovaných 300 kW.

Firma Elexim príde aj na Salón Elektromobilov 2021 Bratislava, kde bližšie predstaví svoje produkty a služby. Priamo na akciu prinesie wallbox eHome s výkonom do 11 kW, eNext Elite s výkonom do 22 kW, eVolve Smart s výkonom 2×22 kW a wallbox riešenie Master – Slave.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram. kW.

23. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+