MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Citroën ë-C4 – voľba vhodná nielen do mesta

Už je to viac ako 11 rokov, čo automobilka Citroën predstavila svoj prvý sériovo vyrábaný elektromobil C-Zero. V posledných mesiacoch však naplno rozbehla ofenzívu elektrifikovaných modelov. Na jej čele je ďalší plnohodnotný elektromobil Citroën ë-C4, ktorý za dostupnú cenu kombinuje rozumný dojazd a rýchle nabíjanie. S novinkou v plne elektrickom prevedení dokážete prejsť na jedno nabitie podľa normy WLTP až 350 kilometrov. V podvozku je uložená vysokonapäťová trakčná batéria s využiteľnou kapacitou 45 kWh.

Nabíjanie tejto batérie je možné pomocou vstavanej palubnej nabíjačky alebo na rýchlonabíjacích staniciach. Palubná nabíjačka má výkon až 11 kW, ktorý do auta dodáva cez tri fázy. Na pomalých AC staniciach či cez domáci wallbox s dostatočným výkonom dokážete nabiť batériu vozidla z 0 na 100 percent už za 4 hodiny. Elektromobil Citroën ë-C4 podporuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom až 100 kW, vďaka čomu sa batéria dokáže nabiť z 20 na 80 percent za menej ako 30 minút.

S Citroën ë-C4 si môžete užívať jazdu v úplne inej dimenzii. Elektrický pohon zabezpečuje výrazne lepší zážitok z jazdy. Bez hluku a zbytočných vibrácii no stále s okamžitým výkonom pod vašou pravou nohou. Citroën ë-C4 patrí do kategórie menších SUV, ktoré poskytujú lepší komfort v interiéri a zároveň dostatok priestoru v kufri. Batožinový priestor má objem 380 litrov, čo bude bez problémov postačovať na vaše každodenné aktivity.

Elektromobil Citroën ëC4
Elektromobil Citroën ëC4 | Zdroj: Citroën

Úžitková dodávka a plug-in hybrid

Citroën ponúka plne elektrické riešenia aj pre tých, ktorí hľadajú elektromobil na pracovné účely ako úžitkové vozidlo. Ak patríte do tejto skupiny, v takomto prípade môžete siahnuť po Citroën ë-Jumpy s elektrickým dojazdom podľa normy WLTP až 330 kilometrov. Takýto dojazd v úžitkovej dodávke zabezpečuje trakčná batéria s celkovou kapacitou 75 kWh. Maximálny nabíjací výkon je tu taktiež 100 kW s lepšou nabíjacou krivkou, takže nabíjanie z 20 na 80 percent trvá taktiež 30 minút.

Keď vám však bude postačovať aj nižší dojazd, môžete siahnuť po verzii s batériou s využiteľnou kapacitou 45 kWh. Verzia s menšou batériou je dostupná vo všetkých troch dĺžkach, teda XS, M a XL, zatiaľ čo verziu s väčšiu batériou kúpite len vo veľkosti M a XL. Pri Citroën ë-Jumpy, ako aj Citroën ë-C4, je samozrejmosťou záruka na vysokonapäťový akumulátor v trvaní 8 rokov alebo do 160 tisíc kilometrov, kedy kapacita nemôže klesnúť pod 70 percent. Ak ešte nechcete ísť do čistého elektromobilu, môžete siahnuť po kombinácií spaľovacieho motora a elektromotora s menšou, ale nabíjateľnou batériou.

Vo verzii plug-in hybrid kúpite Citroën C5 Aircross Hybrid s elektrickým dojazdom až 50 kilometrov podľa normy WLTP. Kapacita batérie je 13,2 kWh a nabíjať ju môžete cez palubnú nabíjačku. V štandardnej výbave má výkon 3,7 kW, no za príplatok si môžete kúpiť až 7,4 kW palubnú nabíjačku. S príplatkovou nabíjačkou sa batériu nabije už za hodinu a pol. Nabíjať pritom stále môžete aj z bežnej domácej zásuvky, kde je potrebné počítať s časom nabíjania do 5 hodín, takže večera do rána sa vám batéria bez problémov nabije.

Citroën ë-C4 spolu s Citroën ë-Jumpy si budete môcť vyskúšať aj priamo na akcii.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

3. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+