MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Elektrifikovaná radosť

Nielen BMW, ale aj Mini sa zapája do elektrifikácie svojich vozidiel. Pôvodom britský štýlový hatchback si môžete kúpiť v rôznych dostupných verziách a dve z nich je možné kúpiť aj s elektrifikovaným pohonom. Vybrať si môžete z plne elektrického modelu Mini Cooper SE a nabíjateľného plug-in hybridného modelu MINI Cooper SE ALL4 Countryman. Práve druhý menovaný sa ukáže aj na akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bratislave, ktorý prinesie Auto Palace Bratislava.

Legendárne Mini s elektrifikovaným motorom si budete môcť obzrieť zblízka priamo v priestoroch nákupného centra Bory Mall. Exteriérom či interiérom ide stále o typické Mini, ktoré je takmer na nerozoznanie od klasickej verzie s výhradne spaľovacím motorom. Pri podrobnom preskúmaní exteriéru však predsa len narazíte na drobné detaily, ktorými automobilka upozorňuje na príbuznosť k elektrifikovaným modelom. Vedľa dverí vodiča sa nachádza elektrická zásuvka pre nabíjanie trakčnej batérie s výraznou krytkou so znakom elektrickej zásuvky.

Bez straty identity

Batéria uložená v kufri má kapacitu 10 kWh, čo má postačovať pre čisto elektrický dojazd až 51 kilometrov podľa normy WLTP. Pravidelným nabíjaním si viete výrazným spôsobom znížiť priemernú spotrebu paliva, vypúšťané emisie a aj celkové náklady na prevádzku. Ak je váš denný nájazd do 50 kilometrov, čerpaciu stanicu budete musieť navštevovať skutočne sporadicky. Batériu vozidla je možné nabíjať so štandardnej domácej zásuvky alebo z wallboxu. Čas nabíjania pri bežnom domácom nabíjaní je asi 4 hodiny, pri využití wallboxu klesá pod 3 hodiny.

Stále pritom ide o Mini, ktoré vás bude baviť za volantom, a to aj vďaka kombinovanému výkonu 162 kW. Spaľovací motor má výkon 92 kW a 220 Nm, pričom elektrický motor prispieva dodatočnou silou 70 kW a 165 Nm. Priestorovo vás pritom nebude vôbec obmedzovať. Pri obsadení všetkých piatich miest môžete využiť batožinový priestor s objemom 405 litrov. Pri jazde v trojici môžete sklopiť dve zadné sedadlá a využiteľný objem narastie až na 912 litrov. Po sklopení všetkých sedadiel sa objem navýši až na 1275 litrov.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

2. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+