MojElektromobil

Projekt slovenského nabíjacieho systému AgeVolt vstúpil na trh začiatkom roka 2020. Je držiteľom certifikátu výnimočnosti Seal of Excellence, ktoré udeľovala Európska komisia najsľubnejším európskym inovatívnym projektom.

Úspešný slovenský startup

Od svojho vzniku sa AgeVolt dostal do TOP 10 viacerých svetových súťaží pre startupy a obstál v konkurencii stoviek inovatívnych firiem. Tento rok sa dostal na prestížny globálny zoznam #SET100 ako jeden zo 100 najinovatívnejších startupov v energetickom a mobilnom sektore.

AgeVolt vyrástol vďaka opačnému pohľadu na elektromobilitu, než aký doteraz verejnosť pozná. Zo všetkých jej zdanlivých nedostatkov vytvára obrovské výhody. Z pretekov o minimalizovanie času čakania na nabíjanie robí nabíjanie, na ktoré sa vôbec nečaká. Namiesto dotovania ceny nabíjania prevádzkovateľmi prichádza s modelom, pri ktorom nabíjanie dotuje prevádzkovateľov aj vodičov. Namiesto vytvárania nových elektrických prípojok stačí využívať len existujúce.

wallbox agevolt
Wallbox od AgeVolt | Zdroj: AgeVolt

Namiesto preťažovania energetickej sústavy, robí pre energetickú sústavu podpornú službu pre jej stabilitu. Z obrovského biznisu pre pár vyvolených vytvára potenciál pre každého majiteľa parkovacieho miesta. Ten ho môže sprístupniť verejnosti v čase, kedy ho nepotrebuje alebo spojiť nabíjanie s vlastnou značkou, vernostným programom a marketingom. AgeVolt má dokonca riešenie aj na preplnené rezidenčné parkovanie v mestách. Takáto zdieľaná a zelená ekonomika je tým, čo naozaj naštartuje Európsku úniu a umožní jej stať sa technologicky a energeticky nezávislou.

Investícia vo výške 1,2 milióna eur

Slovenský startup AgeVolt, ktorý prichádza s inovatívnym pohľadom na svet elektromobility, získal investíciu vo výške 1,2 milióna eur. Financie na vývoj revolučného nabíjacieho systému prichádzajú od konzorcia spoločností InoBat a IPM Group spoločne so slovenským investičným fondom Venture to Future Fund (VFF).

Vyjadrenia firiem:

“Táto strategická investícia je pre AgeVolt dôležitým míľnikom. Vďaka nej sme o krok bližšie k úplne novému princípu nabíjania elektromobilov, ktorý bude alternatívou k aktuálnej snahe o dominanciu prevádzkovateľov nabíjacích staníc. S AgeVoltom je elektromobilita skutočne udržateľná a prospešná pre spoločnosť na mnohých úrovniach,” uviedol zakladateľ spoločnosti AgeVolt, Ján Zuštiak.

„Rozvoj elektromobility je jedným z hlavných cieľov politík Európskej únie, ako aj na Slovensku. Budovanie potrebnej infraštruktúry je však časovo aj finančne náročné. AgeVolt nás oslovil unikátnym prístupom založeným na inteligentnom riadení rezervovanej kapacity budov bez potreby vysokých investícií. Veríme, že toto riešenie prispeje k masívnejšiemu budovaniu nabíjacích bodov a rozvoju zdieľaného ekosystému nabíjania. Sme radi, že budeme môcť byť súčasťou tohto príbehu,“ objasňuje Matej Říha, predseda predstavenstva Venture to Future Fund.

„Investícia do spoločnosti AgeVolt predstavuje ďalšie potvrdenie stratégie spoločnosti InoBat prinášať riešenia v rámci hodnotového reťazca elektromobility od výskumu a vývoja cez výrobu, recykláciu a teraz aj nabíjanie,“ hovorí Marián Boček, CEO a spoluzakladateľ spoločnosti InoBat. „Sme radi, že podporujeme spoločnosť AgeVolt pri vývoji ich jedinečnej EV nabíjacej infraštruktúry a inteligentného energy systému, a tým prispievame k celkovému nárastu elektrických vozidiel v regióne strednej a východnej Európy, ako aj v celej EÚ.“

Projekt slovenského nabíjacieho systému AgeVolt vstúpil na trh začiatkom roka 2020. Je držiteľom certifikátu výnimočnosti Seal of Excellence, ktoré udeľovala Európska komisia najsľubnejším európskym inovatívnym projektom. Vďaka tomu dostane z grantu Ministerstva hospodárstva SR do konca tohto roka 1,8 milióna eur na ďalší rozvoj.

Vyskúšať si nabíjacie stanice AgeVolt a porozprávať sa so zástupcami firmy sa budete môcť už tento víkend na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

22. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+