MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 29. augusta 2018

Čo sa týka nabíjacích štandardov elektromobilov, svet je stále veľmi fragmentovaný a neexistuje jeden, ktorý by fungoval všade.  Zatiaľ čo väčšina výrobcov automobilov a výrobcov nabíjacích staníc sa obracia na technológiu CCS, Čína, ktorá vyvinula svoj vlastný štandard, sa teraz obráti na spoločnosť CHAdeMO, aby vyvinula nový vysokorýchlostný štandard dobíjania elektromobilov.

nabíjanie plug-in hybridov

Spolupráca Číny a CHAdeMO

Plán je taký, že nový štandard bude kompatibilný s existujúcim čínskym štandardom, ako aj novým CHAdeMO štandardom. Čínska vláda tento nový štandard odhalila minulý rok. Nikto nečakal na to,  ako sa k tomu postavia automobilky a či plán podporia. Namiesto toho bolo oznámené, že v krajine postavia 12 tisíc nových nabíjacích staníc. Rovnako sa pracuje na návrhu domácich nabíjacích staníc. Vláda plánuje z rozpočtu vyčleniť až 20 miliárd dolárov na financovanie 4,8 milióna domácich nabíjacích staníc.

Náš tip
TÁTO ROBOTICKÁ NABÍJACIA STANICA DOKÁŽE NÁJSŤ NABÍJACÍ KONEKTOR ELEKTROMOBILU

Čína sa teraz dohodla s CHAdeMO na vývoji technológie ešte rýchlejšieho nabíjania.

„Sme radi, že môžeme spolupracovať s CEC (China Electricity Council) na vývoji ultra-rýchlom nabíjacom štandarde, ktorý bude pripravený na požiadavky nabíjania v budúcnosti. Veríme, že výsledkom tejto spolupráce bude jednotný celosvetový nabíjací štandard.“ Povedal Dave Yoshida, generálny tajomník CHAdeMO´.

Zdroj: electrek.co

29. augusta 2018
Fotománia

+