MojElektromobil

Jeff Bezos oznámil, že výrobca elektrických automobilov Rivian pre Amazon vyrobí 100 000 elektrických dodávok. Pre Rivian to bude úplne nový projekt.

Šéf Amazonu Jeff Bezos vo Washingtone predstavil svoje plány na riešenie klimatických zmien a elektrické dodávky sú súčasťou tohto plánu. Amazon sa zaviazal kúpiť 100 000 dodávok, pričom doručené budú medzi rokmi 2021 a 2024.

e-dodávka Rivian
Prvá oficiálna fotigrafia e-dodávky Rivianu pre Amazon

Nový projekt pre Rivian

Pre Rivian to bude úplne nový projekt. Aktuálne vyvíja len dva modely – elektrický pick-up R1T a elektrické SUV R1S. Detaily o elektrickej dodávke sa údajne dozvieme čoskoro.

Aktualizované: Podľa portálu Electrek má Rivian z objednávok na tieto dodávky už 4 miliardy dolárov. To by znamenalo cenu 40 000 USD (36 150 eur) za jedno vozidlo. Dodávka vyzerá ako plnohodnotné úžitkové vozidlo s dlhým rázvorom náprav. Za predným pravým kolesom hrdo svieti nápis “Powered by Rivian” a na karosérii veľké logo Amazon Prime.

Najväčší e-shop sveta Amazon poskytol 700-miliónovú investíciu Rivianu vo februári tohto roka. Spolupráca na vývoji doručovacích vozidiel sa preto dala čakať. Rivian plánuje svoj elektrický pick-up a SUV začať vyrábať koncom roka 2020.

elektrická dodávka Rivian

19. septembra 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+