MojElektromobil

Patril medzi najpopulárnejšie elektromobily na európskom trhu, dnes ho čaká koniec bez priameho nástupcu. V rokoch 2015 a 2016 bol v Európe vôbec najpredávanejším elektromobilom. Len v domácom Francúzsku sa predalo viac ako 100 000 kusov a celkovo sa predaje majú blížiť k hranici 380 000 kusov.

Renault ZOE bol na trh uvedený už v roku 2012 a postupom rokov sa dočkal viacerých generačných vylepšení, najmä väčšej batérie pre výrazne zvýšenie dojazdu. Renault už ale nepočíta s tým, že by tento model naďalej udržiaval vo svojej ponuke a doprial mu ďalší generačný variant. Na tému upozornil portál AutoCar.

Túto skutočnosť potvrdil priamo generálny riaditeľ značky Renault, Fabrice Cambolive. Presný termín pre ukončenie výroby však oznámený nebol. Automobilka svoju súčasnú stratégiu nastavila tak, že záujem o elektrifikované modely bude počas najbližšieho obdobia dopĺňať dvojica hybridných modelov Renault Clio a Renault Captur, až kým sa do predaja okolo roku 2025 nedostane dvojica čisto nových batériových elektromobilov známych ako “Renault 4” a “Renault 5”. Práve tejto dvojici má ZOE takpovediac “uvoľniť priestor”.

Pre najbližšiu budúcnosť teda Renault volí “duálny prístup”, kedy hybridy a plne elektrické modely budú prirodzene existovať bok po boku. V prípade, že by to bolo potrebné z pohľadu trhového záujmu, Renault je pripravený svoje hybridné modely Clio E-Tech Hybrid a Captur E-Tech Hybrid v ponuke držať až do roku 2035.

Riaditeľ, Cambolive, za ideálne rozloženie svojej európskej ponuky považuje štyri plne elektrické modely a štyri hybridné modely. Ako presne by to malo vyzerať pri zohľadnení konkrétnych modelov už však nešpecifikoval.

Náš tip
Hyundai IONIQ 5 sme zobrali na rybačku. Takto to dopadlo


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

31. októbra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+