MojElektromobil

Oznámenie spoločnosti Renault Trucks prináša niekoľko ďalších informácií. Konkurenciou pre dané pripravované elektrické nákladiaky môžu byť tiež dodávky spoločnosti Volvo či Daimler, ktoré bude možné stretnúť na cestách už v priebehu tohto roka. Netreba zabúdať ani na automobilku Tesla, ktorá bude pravdepodobne veľkým hráčom v tomto segmente už v najbližších rokoch.

Náš tip
VOLVO CHCE PRINIESŤ ELEKTRICKÉ NÁKLADIAKY EŠTE V PRIEBEHU TOHTO ROKA!

Renault Trucks a Volvo

„Naše obchodné skúsenosti s elektrickým modelom Maxity nám umožnili rýchlo zvýšiť našu sieť v oblasti predaja, servisu a opravy elektrických vozidiel. Dnešné elektrické vozidlá sú konkurencie schopným riešením, čo nebolo realitou spätne v roku 2010.“ – komentuje porovnanie so skúsenosťami v minulosti François Savoye, ktorý je zodpovedný za stratégiu energetickej efektívnosti spoločnosti Renault Trucks.

Netreba si však pomýliť spoločnosť Renault Trucks a spoločnosť Renault. Automobilka Renault bez prívlastku „Trucks“ je výrobcom elektrického modelu Zoe a je tiež súčasťou partnerstva Renault-Nissan. Spoločnosť Renault Trucks síce zdieľa so spoločnosťou Renault názov a tiež logo výrobcu, v skutočnosti patrí pod skupinu Volvo Group. Hoci má Volvo svoje plány na poli elektrických nákladiakov, modely a skúsenosti od Renault Trucks môžu byť príjemnou alternatívou. Obe spoločnosti (Renault Trucks a Volvo Group) môžu navyše spolupracovať na poli vlastnej elektrifikácie.

Faktom však ostáva, že spoločnosť Renault Trucks berie budovanie elektrického nákladiaku naozaj vážne. Výrobca potvrdil, že vo svojej továrni vo francúzskom meste Blainville-sur-Orne vybudoval špecializovanú montážnu linku so zameraním práve pre plnohodnotne elektrické vozidlá.

Zdroj: electrek.co

5. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+