MojElektromobil

Švédska skupina Volvo predstavila svoje plány na poli elektrických nákladiakov. Prvotné informácie hovoria o uvedení produktu už v priebehu tohto roka. Spustenie predaja je naplánované na rok budúci, pričom automobilka sa chce zameriavať najmä na stredné nákladné vozidlá určené pre európske trhy.

Náš tip
DAIMLER NÁM UKÁZAL ELEKTRICKÝ TRUCK A PREDSTAVIL NOVÚ ZNAČKU PRE ELEKTRICKÉ NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

Volvo a elektrický nákladiak

„Elektromobilita je plne v súlade s dlhodobým záväzkom spoločnosti Volvo Truck pre trvalo udržateľný rozvoj miest a nulové emisie. Veríme v plnú elektrifikáciu pre mestskú distribúciu. Pracujeme však s elektrifikáciou aj pre iné dopravné aplikácie. Toto je len začiatok. “ – hovorí Claes Nilsson, prezident Volvo Trucks.

Spoločnosť Volvo po predstavení vozidiel v priebehu roka plánuje viac. Niektoré kusy chce dostať na cesty do konca tohto roka a to konkrétne pre vybraných referenčných zákazníkov. Pre ostatných zákazníkov by mal byť elektrický nákladiak pripravený podľa spomínaných plánov v priebehu budúceho roka.

„Naša technológia a „knowhow“ v rámci pripravovaného modelu sú založené na osvedčených komerčných riešeniach, ktoré sa už používajú na elektrických autobusoch Volvo, a riešeniach, ktoré boli zavedené v hybridných nákladných vozidlách spoločnosti Volvo už v roku 2010. Samotné vozidlá sú len jednou časťou toho, aby bola elektrická platforma úspešná.“ – predniesol Jonas Odermalm, vedúci produktovej stratégie stredne ťažkých vozidiel spoločnosti Volvo Trucks.

Výrobca hovorí aktuálne o výrobe stredne veľkého nákladného vozidla. V danom segmente je niekoľko konkurenčných modelov, ktoré môžu uspieť ako napríklad model z dielne spoločnosti Daimler. Vo vyššom segmente elektrických ťahačov by podľa predpokladov mal dominovať práve známy pripravovaný model Tesla Semi.

Zdroj: electrek.co

30. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+