MojElektromobil

16. februára Renault otvorí svoje prvé zážitkové centrum v Európe zamerané na elektrické vozidlá Renault Electric Vehicle Experience Center. Centrum sa bude nachádzať v Štokholme, kde budú môcť jeho návštevníci objavovať všetky výhody a možnosti elektromobilov značky Renault, ako aj nájsť odpovede na ich otázky z tejto oblasti. Tento revolučný koncept sa bude nachádzať v Täby Centrum. Ide o jedno z najväčších švédskych nákupných centier. To je umiestnené na okraji hlavného mesta, teda v perfektnej lokalite, v ktorej možno ukázať výhody elektromobilov ako prostriedku riešenia problému mestskej mobility.

„Je pre nás potešením otvoriť centrum, prostredníctvom ktorého zapojíme ľudí do elektrickej mobility, pomôžeme im dozvedieť sa viac o tejto téme a dáme im šancu podeliť sa o svoje nápady. Ako jednotka v Európe na trhu s EV, budeme môcť používať tento koncept k interakcii s verejnosťou, a tým pomôžeme ľuďom porozumieť možnostiam a výhodám elektromobilov,“ povedal Gilles NORMAND, viceprezident spoločnosti Groupe Renault pre elektrické vozidlá.

Vďaka špecifickému vzhľadu a možnostiam, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre toto centrum, sa návštevníci budú môcť oboznámiť s praktickými aspektmi spojenými s elektrickou mobilitou. Klienti tak môžu nájsť pre nich čo najvhodnejší variant, ktorý zodpovedá ich konkrétnemu životnému štýlu. Centrum obsahuje niekoľko zón. V týchto zónach návštevníci nájdu informácie o nabíjaní vozidiel, miestnych právnych predpisoch, dotáciách, podmienkach pre kúpu vozidla a informácie o službách súvisiacich s elektromobilom. Samozrejmosťou sú vystavené samotné elektromobily.

Renault myslí na fanúšikov elektromobilov

Nebude chýbať ani relaxačná zóna. Tu si fanúšikovia elektromobilov budú môcť vymieňať svoje nápady. Samozrejmosťou bude vyskúšanie elektrického vozidla priamo na mieste. Návštevníci centra tak budú môcť zažiť jedinečné potešenie z jazdy. Zákazníci si tu takisto budú môcť objednať nové elektrické vozidlá.

Čo sa týka predajcov, tí budú pre všetkých zákazníkov k dispozícii sedem dní v týždni. V centre bude k dispozícii aj pokročilá digitálna technika vrátane exkluzívneho konfigurátora elektrického vozidla. Konfigurátor pomôže zákazníkom vybrať model spĺňajúci ich každodenné potreby.

„Na očakávania našich zákazníkov reagujeme tým, že otvárame nové mestské distribučné kanály. S využitím digitálnej techniky chceme poskytnúť zákazníkom čo najlepšie služby. Čo sa týka zabezpečenia trvalo udržateľnej mobility, elektromobily považujeme za budúcnosť. Spoločnosť Renault preto navrhla nový spôsob distribúcie vozidiel s nulovými emisiami. Renault tiež otvára prvé Renault Electric Vehicle Experience Center v spolupráci s našim hlavným distribútorom vo Švédsku. Štokholm bol na vrchole nášho zoznamu kvôli rýchlemu rastu trhu s elektrickými vozidlami v krajine, a takisto kvôli silnej vôli švédskej vlády propagovať túto technológiu, „dodala Zakaria ZEGHARI, riaditeľka pre rozvoj siete európskych predajcov Renault.

Renault do budúcnosti plánuje otvorenie podobných obchodov aj v iných európskych mestách.

Zdroj: tlačová správa

14. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+