MojElektromobil

Úžitková dodávka Renault Kangoo Van na trh prichádza aj v elektrickej verzii. Automobilka uvedenie tohto modelu avizovala už pred časom, a teraz prezrádza bližšie informácie vrátane plánovanej dostupnosti.

Nový Renault Kangoo Van E-TECH Electric bude vybavený lítiovo-iónovou batériou s využiteľnosťou kapacitou 45 kWh, vďaka čomu  ponúkne dojazd 300 kilometrov (WLTP). Batéria je umiestnená pod podlahou vozidla, nijak tak nezasahuje do nákladného priestoru a neznižuje jeho kapacitu.

Elektrická dodávka Kangoo Van do vienka ďalej dostane elektromotor s výkonom 90 kW a krútiacim momentom 245 Nm. Pre vodičov, ktorí potrebujú dosiahnuť čo najlepší dojazd je pripravený známy režim Eco. Ten obmedzuje výkon elektromotora, čo sa prejaví na pomalšom zrýchlení a nižšej maximálnej rýchlosti, no súčasne výrazným spôsobom predĺži celkový dojazd na jedno nabitie.

Nechýbajú ani tri režimy pre rekuperáciu brzdnej energie, ktoré dopĺňa systém adaptívneho rekuperačného brzdenia ARB pre maximalizovanie množstva rekuperovanej energie nezávisle na zvolenom režime.

Renault Kangoo Van E-TECH Electric | Foto: Renault

170 km dojazd za 30 minút nabíjania

Nový Renault Kangoo Van E-TECH Electric ponúka možnosť vybrať si z 3 typov nabíjacích zariadení. Štandardne je vybavený trojfázovou 11 kW nabíjačkou Chameleon, vhodnou pre všetky typy domáceho nabíjania.

Za príplatok je k dispozícii 22 kW nabíjačka Chameleon pre rýchle nabíjanie vo verejných nabíjacích staniciach a taktiež 80 kW nabíjačka pre rýchle nabíjanie na jednosmerný prúd, umožňujúca dosiahnuť dojazd 170 km (cyklus WLPT) za 30 minút. Vozidlá vybavené 22 kW a 80 kW dobíjacími systémami majú batériu vybavenú systémom vodného chladenia.

Batéria Nového Kangoo Van E-TECH Electric sa dá dobiť z 15 % na 100 % za 3 h 50 pri použití Wallboxu s výkonom 11 kW. Na Wallboxe 7,4 kW za menej ako 6 hodín.

Renault uvádza, že novinka bude vybavená aj klimatizáciou s tepelným čerpadlom. V prípade jeho spojenia s 22 kW nabíjačkou umožňuje rekuperovať teplo z vonkajšieho vzduchu pre vyhrievanie interiéru vozidla bez využitia elektrického odporového článku, ktorý spotrebúva energiu. Výkon tepelného čerpadla je optimálny v rozmedzí -15 °C až +15 °C.

Príde aj predĺžená verzia

Nový Renault Kangoo Van E-TECH Electric má tiež rovnaké praktické vlastnosti ako jeho dvojča so spaľovacím motorom. 3,9 m3 nákladného priestoru, 600 kg užitočného zaťaženia a môže utiahnuť príves s hmotnosťou 1 500 kg.

V druhej polovici roka 2022 sa do predaja dostane ešte aj predĺžená elektrická verzia so 4,9 m3 nákladného priestoru a 800 kg úžitkového zaťaženia.

Nový Renault Kangoo Van E-TECH Electric sa vyrába v závode Maubeuge vo Francúzsku. V Európe sa začne predávať na jar 2022.

Náš tip
Opel Movano-e: Nová generácia elektrických dodávok prichádza
8. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+