MojElektromobil

Renault potvrdil, že Espace novej generácie je 5 až 7 miestne SUV, ktoré bude uvedené už túto jar. Chcú, aby sa dostalo na trh už koncom roka 2023 kvôli oslave 40. výročia známeho MPV prezentovaného v roku 1983.

Ako sa píše v sasatimes.com, už generáciu po generácii je Renault Espace pripravený napísať ďalšiu kapitolu v histórii dizajnu, ktorý sa vyvíjal s dobou, aby splnil očakávania zákazníkov a aktualizoval sa. Renault teraz potvrdil, že pri zachovaní charakteristík predchádzajúcich generácií šiesta generácia Espace sľubuje ďalšie zvyšovanie úrovne komfortu a inovácií.

Nový Espace založený na platforme CMF-CD od Alianzy bude schopný prepraviť až sedem cestujúcich v kabíne. Renault týmto prezradil, že toto auto bude určené na dlhé cesty, no najmä pre rodiny s deťmi. Revolučný a vizionársky Renault Espace bol kedysi skvelým modelom a zmenil všetky koncepty priestoru a modulárnosti. Aj dnes je jedným z nevyhnutných odkazov segmentu, najmä v štýle crossoverov.

Nateraz je však otázne, čo presne bude skrývať pod kapotou. Zvolená platforma CMF-CD otvára dvere prinajmenšom pre mild-hybridné, hybridné a plug-in hybridné prevedenie. Formálne zatiaľ nebolo nič potvrdené, takže si na záver musíme ešte chvíľku počkať.

Z histórie Renault Espace

Bolo to v roku 1983, keď Renault predstavil model malého luxusného rodinného auta, ktoré sa nakoniec volalo Espace a ktoré presadzovalo všetko, o čom meniaca sa spoločnosť v 80. rokoch snívala. Mobilita, pohodlie a vysoká bezpečnosť, bez obmedzení priestoru a hlavne vo veľkom praktickom štýle.

V roku 1984 Renault začal predávať prvú generáciu Espace, ale nerátal s tým, že na konci mája toho roku a na konci mesiaca predaja sa z neho predalo len deväť kusov.

Úspech na seba nenechal dlho čakať, keďže do roku 1991 vyrobil Renault 192 tisíc exemplárov prvej generácie Espace. Jeho jediný konkurent, Chrysler Voyager, prišiel do Európy až v roku 1988.

V roku 1991 prišla na trh druhá generácia Espace s dĺžkou 4,43 metra vďaka náskoku 22 centimetrov oproti predchádzajúcej generácii. K dispozícii bol aj motor V6 a za päť rokov sa vyrobilo viac ako 320 tisíc exemplárov.

Zdroj: largus.fr

Táto generácia sa fascinovala jeho štýlom, sofistikovanosťou, imidžom izolácie a vznešenosti. Ďalší príklad štýlu crossover, ale s vlastnosťami, ktoré z neho urobili skutočnú ikonu v automobilovom priemysle sú modularita, priestrannosť, pohodlie a inovácia.

Okrem množstva priestoru odhalil Espace V kvalitu a luxus. Bol vybavený mnohými technológiami vrátane veľkého dotykového displeja, jazdných režimov Multisense a 4Control, systému pohonu všetkých štyroch kolies. Generácia Espace je už dlho symbolom technologických a inovatívnych schopností Renaultu.

Teraz, šiesta generácia Espace sľubuje nové inovácie a zároveň zostane aj verná svojej DNA. Považuje sa za SUV s kapacitou až siedmich miest na sedenie, ktoré bude debutovať už na jar 2023.

30. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+