MojElektromobil

Spoločnosť Subaru Corporation predstavila elektrické SUV, ktoré nesie názov Solterra.  Ide o čisto elektrické vozidlo nižšej strednej triedy, postavené na globálnej platforme e-Subaru špeciálne určenej pre batériové elektrické vozidlá (BEV).

Model Solterra sa na viacerých trhoch  začne predávať v polovici roka 2022.

Globálnu platformu e-Subaru spoločne vyvinuli automobilky Subaru a Toyota, ktorá umožňuje efektívne zavádzanie rôznych typov elektromobilov, a to kombinovaním viacerých modulov a komponentov. Ich spoločným znakom budú aj špičková úroveň pasívnej bezpečnosti a stabilita vozidla.


Názov Solterra vznikol spojením latinských slov „sol“ a „terra“, ktoré znamenajú „slnko“ a „zem“. Spoločnosť Subaru dala elektromobilu tento názov na znak úcty k matke prírode, s cieľom ďalej zlepšovať spôsob spolunažívania s ňou.
Model Solterra doplní modelový rad vozidiel SUV značky Subaru – Ascent, Outback, Forester a Subaru XV – na viacerých trhoch sa začne predávať v polovici roka 2022, vrátane Japonska, Spojených štátov, Kanady, Európy a Číny.

Zdroj: Subaru

3. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+