MojElektromobil

V spolupráci s portálom DriveTesla.sk sme si dnes užili prvú jazdu na úplne novej Tesle Model 3 Performance. Oficiálne sa na slovenskom trhu zatiaľ nedá kúpiť, tento kus bol dovezený od individuálneho predajcu z Nemecka.

Prvé dojmy sú ešte lepšie, ako sme očakávali. Na prvý pohľad vyzerá modernejšie a šikovnejšie ako jeho súrodenci Model S a Model X. Nabíja sa prostredníctvom káblu s CCS konektorom, ktoré Tesla prišla do Bratislavy nainštalovať len pred pár dňami.

20-palcové disky vzbudzujú rešpekt a celé auto v tejto konfigurácii vyzerá luxusne. Odfotiť si ho prišli aj okoloidúci policajti.

Minimalistický interiér

Dizajn interiéru je veľmi kontroverznou časťou tohto elektromobilu. Tesla ho navrhla s maximálnou jednoduchosťou a minimalizmom. Niektorí ho nenávidia, iní ho milujú. Vyzerá však elegantne a kvalitne a nám sa veľmi páči. Cez celú palubnú dosku sa tiahne jednoliata drevená lišta, nad ktorou môžete vidieť takisto jednoliaty výduch klimatizácie.

Kvalita materiálov a spracovanie tohto interiéru je na výbornej úrovni. Všetky funkcie sa ovládajú cez veľký displej v strede palubnej dosky, dokonca aj otváranie priehradky na strane spolujazdca.

Samotná jazda

Jazda je veľmi podobná ako jazda na jej elektrických súrodencoch Model S / X. Samozrejme tichučká, bez zvuku spaľovacieho motora. Odhlučnenie kabíny je takisto porovnateľné s Modelom S / X, dokonca pocitovo o trochu lepšie.

Zrýchlenie z 0-100 km/h za 3,4 sekundy hovorí samé za seba. Ak sedíte v Tesle po prvykrát, poriadne vás to vtlačí do sedačky a môže vám z toho prísť aj nevoľno.

Rýchlo si všimnete aj okamžitý nástup krútiaceho momentu. Kvalitu spracovania interiéru spomenieme ešte raz. Skutočne nepočuť žiadne vŕzganie či zvuky, nevidieť žiadne lacno pôsobiace materiály.

Jazdu sme si veľmi užili a vyčarilo nám to na tvárach povestný “Tesla smile”. Priamy prenos z našej jazdy sme vám priniesli na Facebooku.

Prvá jazda na Tesla Model 3 na Slovensku 🙂

Zveřejnil(a) Môjelektromobil.sk dne Úterý 5. března 2019

 

Jazdy si budete môcť objednať prostredníctvom portálu DriveTesla.sk.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+