MojElektromobil

Projekt Tesla Tiny House prichádza vo forme malého domčeka, ktorý je vyrobený lokálnymi výrobcami, bez použitia prebytočných chemikálií a ponúka množstvo zaujímavých informácií najmä pre domácnosti, ktoré využívajú solárne panely na vytváranie elektrickej energie.

Turné po väčších austrálskych mestách

Hlavnou úlohou projektu je vzdelávanie verejnosti o tom, ako vyrábať, ukladať a používať obnoviteľnú energiu pre domácnosti. Tesla Tiny House obsahuje mobilné dizajnové štúdio a tiež možnosti individuálnej konfigurácie pre jednotlivé domácnosti ohľadom využitia obnoviteľnej solárnej energie práve pre domácnosti. Samotné zariadenie Tesla Tiny House je napájané 100% obnoviteľnou energiou a disponuje svojim vlastným solárnym panelom.

Náš tip
Solárna strecha od Tesly: Poznáme ďalšie detaily

tesla tiny house

Spoločnosť Tesla prináša Tesla Tiny House vo forme energeticky nezávislého domčeka. Ako informačná jednotka absolvuje turné po väčších austrálskych mestách. Prenosné zariadenie je aktuálne pripojené k elektromobilu Tesla Model X. Záujemcovia z Austrálie môžu prilákať mobilný Tesla Tiny House aj do svojho mesta prostredníctvom webovej stránky spoločnosti Tesla.

Austrália ako veľmi dôležitý trh

Zo špecifikácií zariadenia Tesla Tiny House poznáme hmotnosť, ktorá sa zastavila na úrovni 2 tony, pročom rozmery činia 6 x 2,2 x 4 metre a napájanie prebieha prostredníctvom šiestich 2 kW fotovoltaických panelov. Ako úložisko energie slúži domáca batéria Tesla Powerwall.

Austrália je skutočne veľmi dôležitým trhom pre energetické produkty spoločnosti Tesla. Krajina má najvyšší percentuálny podiel na svete v rámci využívania strešných solárnych panelov na obyvateľa. Až 1,5 milióna domácností využíva solárne panely, čo je 15 % zo všetkých austrálskych domácností.

Náš tip
Tesla začína ponúkať inštaláciu domácich nabíjacích zásuviek a wallboxov

Cieľom projektu je poskytnúť individuálny vzdelávací zážitok pre spotrebiteľov. Ide o nadobudnutie informácií o tom, ako integrovať solárne panely a jednotku Tesla Powerwall do domácností tak, aby ju bolo možné bez problémov napájať 24 hodín denne a 7 dní v týždni práve prostredníctvom tejto technológie. Každý zákazník navyše môže svoju domácnosť monitorovať a prispôsobovať prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Zdroj: electrek.co

21. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+