MojElektromobil

Prešovský samosprávny kraj (PSK) a Východoslovenská distribučná (VSD) podpísali Memorandum o porozumení a spolupráci. Je to verejný prísľub o tom, že obe strany zintenzívnia komunikáciu a investičné aktivity na území kraja.Prešovský kraj zlepší energetickú infraštruktúru

Budú sa realizovať riešenia komplexnej elektroenergetickej infraštruktúry. Časť distribučného územia VSD sa tak stane lukratívnym a pripraveným regiónom pre existujucich aj nových investorov.

VSD dnes okrem distribúcie energie je aj partnerom elektroenergetických riešení, memorandum ráta aj so spoluprácou v oblasti elektromobility a využívaní alternatívnych druhov dopravy. V konečnom dôsledku memorandum prinesie vyšší komfort pre obyvateľov s podnikateľov v kraji.

„Sme pripravení aktívne sa angažovať pri skúšaní a využívaní energií novým smerom, aký predikujú aj svetové trendy. Už dnes je realitou, že elektrina má v domácnostiach, verejnej správe, o podnikateľskom sektore ani nehovoriac, multispektrálne využitie. Dávno to nie je len o svietení, či kúrení.

Dnes sa na elektrinu jazdí, je základom všetkých inteligentných riešení pre domáce aj podnikateľské využitie. Na ochranu osôb, majetku, riadenie napríklad parkovania vo veľkomestách no a v neposlednom rade poskytujú inteligentné elektromery, o ktorých sa toľko hovorí, úplne nové možnosti, ako nakladať a riadiť spotrebu elektriny. A ešte aj na aké účely a kedy,“ vysvetlil Radoslav Haluška, predseda predstavenstva a riaditeľ divízie Sieťové služby vo VSD.

Obe strany sa dohodli aj na vytvorení spoločnej pracovnej skupiny, ktorá bude prinášať rozumné a efektívne riešenia. Predseda kraja Milan Majerský hovorí, že kraj spravuje 496 budov a 216 areálov, v ktorých chce podporovať elektromobilitu cez budovanie systému integrovanej dopravy.

5. augusta 2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+