MojElektromobil

Okrem návrhu, predstavenia a uvedenia nových modelov hrá v automobilovom priemysle veľkú úlohu takisto predaj a distribúcia jazdených automobilov. Ide o šikovný spôsob “recyklácie” starších vozidiel, získania nových zákazníkov či o akúsi skúšku zo strany zákazníka v prípade menej známej značky. Preto Tesla aktívne podporuje svoj oficiálny “Tesla bazár“, ktorý nazýva “Used Inventory”.

Príbeh jazdených elektromobilov prináša úspech

Na túto dôležitú skutočnosť nezabúda ani automobilka Tesla. Napriek cenovej hladine nových modelov je nemenej atraktívna takisto ponuka jazdených elektromobilov. Spoločnosť Tesla zaznamenala na poli jazdených vozidiel medziročný nárast zisku o 154,1 milióna dolárov. S odstupom času začali zákazníci Tesly kupovať nové modely, pričom tie staršie sa začali logicky objavovať na viacerých inzertných portáloch.

Náš tip
„AERO“ DISKY TESLY MODEL 3 PREDLŽUJÚ DOJAZD AŽ O 10 % 23
tesla bazar used inventory pre owned tesla jazdene vozidla
Zdroj: Tesla

Samotný výrobca prispieva k predaju jazdených vozidiel ich umiestnením na portáli cars.com. Môže ísť o lákadlo najmä pre amerických zákazníkov, ktorí  sú v niektorých štátoch limitovaný.

Anti-Tesla zákon?

Štát Michigan má v platnosti ľudovo nazývaný anti-Tesla zákon, ktorý umožňuje predaj nových automobilov len prostredníctvom franšízových automobilových predajcov. Tesla tvrdí, že ich tento zákon diskriminuje a snaží sa ho obísť istými chodníčkami. Zákazníci si napríklad môžu objednať svoje vozidlo online, musia si ho však vyzdvihnúť v okolitých štátoch Ohio či Illinois, kde daný zákon nemá dosah.

Náš tip
SPOJENIE TESLY A UBERU? VRAJ BY ZNIČILO KONKURENCIU V DOPRAVE

tesla club tour

Spoločnosť Tesla môže aktívnym predajom jazdených automobilov získať novú skupinu zákazníkov. Po vyskúšaní “jazdeniek” je potom šanca, že si v prípade spokojnosti si spokojní majitelia kúpia úplne nový model značky. S týmto krokom súvisí aj plán pre budovanie nových servisných stredísk. Spoločnosť Tesla plánuje zamestnať až 1 400 nových technikov a otvoriť ďalších 100 servisných stredísk. Ich počet tak celosvetovo stúpne na 250.

Zdroj: teslarati.com

25. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+