MojElektromobil

Na Salóne Elektromobilov 2022 Trenčín nebude chýbať ani najpredávanejší elektromobil na Slovensku v minulom roku, ŠKODA ENYAQ iV. Počas víkendu od 17. do 19. júna si ho pritom budete môcť v OC Laugaricio vyskúšať aj vy. Stačí sa pristaviť pri zástupcoch ŠKODY a jazdu si dohodnúť priamo na mieste.

Salón Elektromobilov 2022, 3. ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, predstaví od 17. do 19. júna v trenčianskom nákupnom centre OC Laugaricio desiatky elektromobilov, plug-in hybridov, hybridov, elektrických motocyklov či kolobežiek. Značka ŠKODA návštevníkom ponúkne svoj najpredávanejší elektromobil na Slovensku za minulý rok, model ŠKODA ENYAQ iV. Ten bol minuloročným hitom Slovákov, kedy po ňom siahol každý siedmy záujemca o elektromobil a tak sa toto SUV stalo najpredávanejším elektromobilom u nás. Návštevníci výstavy sa budú môcť zoznámiť aj so športovou verziou ENYAQ COUPÉ RS iV.

TOP elektromobil Slovákov

Elektromobil ŠKODA ENYAQ iV v závislosti od variantu disponuje pohonom zadných alebo všetkých kolies a zákazníci si môžu vybrať z piatich úrovní výkonu a troch kapacít trakčných akumulátorov. Podľa prevedenia ponúka v režime WLTP jazdný dosah viac ako  500 km. Pri každodennom používaní zaujme toto praktické SUV veľkorysým vnútorným priestorom, ktorý je typický pre všetky vozidlá značky ŠKODA. Elektrická vlajková loď automobilky prináša tiež úplne nové poňatie interiéru, ktoré nahrádza klasické stupne výbavy. Jednotlivé starostlivo zladené podoby vnútra vozidla uľahčujú konfiguráciu a vytvárajú prehľadne štruktúrovanú ponuku jednotlivých verzií. Paletu elektrických vozidiel rozšíril tento rok aj model ENYAQ COUPÉ iV a ENYAQ COUPÉ iV RS, ktoré ponúkajú ešte emotívnejší dizajn, lepšiu aerodynamiku, a tým aj vylepšený dojazd na jedno nabitie.

Škoda Enyaq iV 80 TEST
Škoda Enyaq iV | Foto: Redakcia

ENYAQ iV s ešte dlhším dojazdom a vylepšeniami vďaka novému softvéru

Modelový rad ŠKODA ENYAQ iV dostal nový softvér ME3, ktoré ešte vylepšuje jeho užívateľské vlastnosti. Nový softvér predlžuje maximálny reálny dojazd čisto elektrického radu vozidiel ENYAQ iV, skracuje dobu nabíjania, zvyšuje komfort a optimalizuje prevádzku. Autá tak majú aj vyššiu účinnosť a životnosť batérie. K tomu pribudla i optimalizácia virtuálneho kokpitu, head-up displeja, infotainment systému a online služieb ŠKODA Connect. Viac informácií nájdete na: https://www.skoda-storyboard.com/r/enyaq-iv-software-me3

Elektromobilita sa stáva pevnou súčasťou dopravy

O tom, že elektromobilita sa dostáva do väčšej pozornosti, svedčí aj zvýšený záujem Slovákov o plne elektrické vozidlá. V minulom roku sa predalo na Slovensku spolu 1104 elektromobilov. Zo všetkých predaných a registrovaných elektromobilov je pritom lídrom práve značka ŠKODA so svojim plne elektrickým SUV ENYAQ iV, ktorý si tak vybral každý šiesty zákazník zaujímajúci sa o elektrické auto . Až do dnešného dňa sa pre ENYAQ iV rozhodlo viac ako 230 zákazníkov zo Slovenska.

Škoda ENYAQ iV 80 prvá jazda
Škoda ENYAQ iV 80 | Foto: Radovan Hlôška

Kompletný ekosystém eMobility

Značka ŠKODA na Slovensku reaguje na zvýšený dopyt po elektromobiloch nielen predstavením nových modelov, ale aj ponukou komplexných riešení eMobility. Tie vodičom prinášajú pohodlné aj cenovo výhodné nabíjanie doma alebo na cestách. Domáce nabíjacie stanice – tzv. wallboxy, sú dostupné vo viacerých variantoch a dajú sa kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky ŠKODA. Zákazníci k nim môžu využiť službu profesionálnej kontroly elektroinštalácie a správneho zapojenia s revíznou správou. Pre tých, ktorí využívajú nabíjanie na cestách, je k dispozícii roamingová služba verejného nabíjania Powerpass, vďaka ktorému je možné výhodne nabíjať elektromobily a plug-iny hybridy po celej Európe s jednou kartou.

4. júna 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+