MojElektromobil

Prémiový športový elektromobil Porsche Taycan čaká pre rok 2024 drobný facelift. Hoci sa po stránke výkonu nemá zmeniť prakticky nič, podľa dostupných informácií a takzvaných “špionážnych” fotografií si úpravy všimneme na vonkajšom vyhotovení. Aktuálne to vyzerá na osadenie väčší svetlometov a siahnutie po novom dizajne predného nárazníka.

Ako píše InsideEVs, prémiový elektromobil Porsche Taycan bol na trh uvedený v roku 2019, takže očakávaný facelift zapadá do všeobecných plánov automobilky. K tomuto kroku štandardne pristupuje po štyroch rokoch. Nový model, respektíve ich vynovené generácie, zvykne predstavovať každých 8 rokov. Už pred časom v tomto kontexte bolo ohlásené, že Taycan v novej generácii dorazí v roku 2027.

Zaujímavejšia je preto informácia, že Porsche medzičasom plánuje do ponuky dostať výkonnejší variant, ktorý má byť priamym konkurentom pre Tesla Model S Plaid. Novinka by mohol niesť označenie Porsche Taycan Turbo GT. Agresívne pôsobiaci prototyp tohto vozidla bol pozorovaný počas testovacích jázd na známom okruhu Nürburgring.

Spomína sa využitie trojice elektromotorov pre dosiahnutie výkonu cez 1000 koní. Bližšie podrobnosti nateraz nie sú známe, no vzhľadom na súčasnú cenovú ponuku sa špekuluje, že výkonnejší model bude začínať s cenovkou 175 000 €.

Náš tip
Tesla Model S Plaid: Takto funguje automatická zmena smeru jazdy – VIDEO
31. októbra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+