MojElektromobil

Porsche oficiálne predviedlo svoj elektrický prototyp Taycan v Šanghaji. Napriek tomu, že stále maskuje vozidlo fejkovými výfukovými potrubiami, zároveň ho prezentuje okruhoch po celom svete.

Automobilka priniesla prototyp Taycan do Porsche Experience Center (PEC) v čínskom Šanghaji pre “prvé oficiálne kolá na okruhu.”

Šoféroval ho Li Chao, pretekár Porsche v Carrera Cup Asia:

Výnimočný výkon typický pre Porsche bol jasným cieľom vývoja modelu Taycan. Cítite to hneď od začiatku. Od nekompromisne športového až po prekvapivo pohodlný, podvozok Taycanu pokrýva širokú škálu jazdných štýlov a úspešne kombinuje precízne riadenie so športovým charakterom a komfortom na dlhé vzdialenosti. Okrem nízkeho ťažiska zohráva kľúčovú úlohu aj pohon zadnej nápravy. Taycan sa poriadne zahryzne do zákrut a má skvelú priľnavosť.“

Prototyp je stále zamaskovaný, môžeme vidieť napríklad falošné výfukové potrubie. Má však veľmi blízko k produkčnej verzii.

Po ukážke v Šanghaji sa Taycan toto leto ešte zúčastní podujatia Speed ​​of Goodwood 2019 a finále šampionátu Formula E v New Yorku od 13. do 14. júla.

Porsche už skôr uviedlo, že na rozdiel od výkonných elektromobilov spoločnosti Tesla bude Taycan schopný dlhodobo udržiavať vysoký výkon. Dokonca oznámili, že „Porsche Taycan bude jazdiť ako 911“.

Produkčná verzia Porsche Taycan bude debutovať v septembri pred príchodom na trh.

4. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+