MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 21. februára 2018

V momente, keď zarytým odporcom elektrických vozidiel začnete hovoriť o menšom dopade na životné prostredie, prudko argumentujú. Jedným z hlavných sporov býva to, že elektrická energia, ktorou je „eco-friendly Tesla“ poháňaná, pochádza z neekologickcýh zdrojov (napr. zo spaľovania uhlia). Partia austrálskych nadšencov Tesla patriacich do klubu Australian Electric Vehicle Association a Tesla Owners Club of Western Australia sa rozhodla, že zboria tento mýtus raz a navždy. Vzali si na pomoc Volvo V40, Tesla Model S a dieselový generátor.

Dieslový sedan znečisťuje prostredie viac ako Tesla Model S

Ľudia zo spomínaného klubu vzali na cesty Volvo V40 s 2-litrovým dieselovým motorom a Tesla Model S P85D. Obom dopriali rovnaký objem paliva. V prípade Tesly však využili dané palivo na generáciu elektrickej energie, pomocou ktorej elektromobil nabili. Kým Volvo prešlo zadanú trasu dlhú 104,6 km so spotrebou 4,8 litra, Tesla Model S zvládla tú istú vzdialenosť so spotrebou 4,46 litra.

Iste, nie je to zásadný rozdiel, no pointou je, že Tesly sa dieselovým generátorom nabíjajú skutočne len sporadicky. V mnohých prípadoch do nich dokonca putuje energia získaná zo solárnych panelov. Presne takýmto spôsobom majiteľ v Austrálii nabíja Teslu zobrazenú vo videu. Navyše, na tento účel začal Elon Musk vyrábať aj Powerwall – zberne elektrickej energie. Presne to by malo byť aj cieľom elektromobilov. Postarať sa o nárast popularity obnoviteľných zdrojov.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. februára 2018
Fotománia

+