MojElektromobil

Spoločnosť Volvo Car Group predstavila výkonné plug-in hybridné kupé Polestar 1, ktoré bude rekordérom v rámci elektrického dojazdu hybridných automobilov. Znak Volva by sme ale na ňom hľadali márne. Bude sa totiž predávať pod novou značkou Polestar, ktorá bude ponúkať len výkonné elektrifikované automobily. Po plug-in hybridnom kupé sa dočkáme dvoch čistokrvných elektromobilov.    

Pri príležitosti oficiálneho predstavenia novej značky Polestar, ktorá patrí pod Volvo Car Group, sme spoznali aj prototyp jej prvého modelu Polestar 1, ktorý pôjde do výroby v roku 2019. Ten ponúkne naozaj zaujímavé špecifikácie. Veď dosahuje výkon 600 konských síl, krútiaci moment 1 000 Nm a dojazd na elektrickú energiu až 150 km. Pre lepšie jazdné vlastnosti má vozidlo karosériu z uhlíkových vlákien a systém pre vektorovanie krútiaceho momentu. Karosérie je typu GT-kupé, pričom vo vnútri nájdeme 2+2 miesta na sedenie.

Náš tip
Všetky nové modely Volvo budú od roku 2019 elektrifikované

Komu sa typ karosérie, ako aj pohonu nepozdáva, môže si počkať na výkonný elektromobil strednej triedy Polestar 2, ktorý má konkurovať Tesle Model 3 alebo na väčšie elektrické SUV Polestar 3. Polestar 2 sa má dostať do výroby koncom roka 2019. Predstavený koncept Polestar 1 je už možné zarezervovať, a to od dnešného dňa. Do výroby sa dostane v prvej polovici roka 2019.

Polestar v skratke

Spoločnosť Polestar bola pre Volvo niečo ako AMG pre Mercedes-Benz. Do roku 2015 to bol dvorný úpravca automobilov Volvo, a to po technickej aj vizuálnej stránke. V roku 2015 ju automobilka Volvo odkúpila. A dnes sa stal Polestar samostatnou značkou. Vzťah Volva a Polestar je tak akýmsi ekvivalentom vzťahu značiek Toyota – Lexus, Citroen – DS, Hyundai – Genesis a pod. Na rozdiel od nich sa však nejedná o luxusnú, ale o výkonnú a elektrifikovanú „odnož“ pôvodnej značky.

Náš tip
Volvo uznalo Tesle zásluhy za rozvoj elektromobility a končí s dieselom

Zdroj: tlačová správa

17. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+