MojElektromobil

Spoločnosť Pininfarina oznámila plány o budúcej platforme pre svoje elektromobily prostredníctvom spolupráce so spoločnosťou Bosch (ktorá vyrába motory a nabíjacie zariadenia), a nemeckou spoločnosťou Benteler. Tak isto uviedli, že budúci rok debutujú novým konceptom elektrického dizajnu, ktorý nazvali „PURA Vision“.

Zatiaľ o PURA Vision a ani o dizajne nič nevieme. Vieme len to, že sa bude predstavovať niekedy v budúcom roku v Severnej Amerike, čo sa zhoduje s 90. výročím Pininfariny. To, čo vieme, je, že auto sa bude zakladať na „skateboardovej“ platforme, čo je už v priemysle elektromobilov bežné. Vloženie batérií do spodnej časti do stredu vozidla veľmi pomáha v dynamike vozidla a znižuje ťažisko, aby sa zlepšilo zatáčanie. Táto platforma sa vyvíja v spolupráci so spoločnosťami Bosch a Benteler.

Vykreslenie spomínanej platformy

Pininfarina sľubuje, že PURA Vison nebude iba dizajnovým konceptom. Spoločnosť sa už predtým zaoberala výrobou, ale primárne fungovala ako fabrika na dizajn, ktorá po desaťročia dodávala návrhy väčším výrobcom. Pracovali okrem iného so spoločnosťami Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Ferrari, Fiat, Cadillac, Peugeot, Bentley, Ford, Volvo a Mitsubishi. Ich dizajny sa už predtým používali aj pre elektromobily. Dizajn pre Hafei Seibao bol nakoniec upravený ako elektrické auto Coda.

Battista

Začiatkom tohto roka prišla veľká správa, keď spoločnosť Pininfarina oznámila, že začnú s výrobou elektromobilov. A to keď na autosalóne v Ženeve predstavili elektromobil Battista, elektrický „hypercar“ s výkonom 1900 koní.

Toto auto bude mať batériu o veľkosti 120 kWh dodávanú chorvátskou spoločnosťou Rimac Automobili ktorá už má svoje „hyper“ elektromobily pod menom Rimac Concept_One a Concept_Two. Z 0 na 100 km/h by malo zvládnuť pod 2 sekundy, 0 – 300 km/h za menej ako 12 sekúnd a maximálna rýchlosť je 350 km/h. Bude mať obmedzený chod a bude stáť približne 2,2 milióna dolárov.

Zdá sa teda, že Pininfarina má záujem vyrábať rýchle a luxusné elektromobily. Nepochybne budú mať obmedzenú dostupnosť, pretože Pininfarina chce zachovať exkluzivitu svojich vozidiel. Celý debut koncepcie PURA Vision je naplánovaný na druhú polovicu roku 2020. Dúfame, že vtedy sa dozvieme viac o plánoch tejto spoločnosti.

22. novembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+