MojElektromobil

Vláda dnes na návrh ministra hospodárstva Karla Hirmana vymenovala nového štátneho tajomníka rezortu hospodárstva Ing. Petra Šveca a generálnu tajomníčku služobného úradu Ing. Katarínu Rochovskú.

Nový štátny tajomník tak od ďalšieho týždňa nahradí doteraz vo funkcii pôsobiaceho Jána Oravca, ktorý sa zameriaval na podnikateľské prostredie. Katarína Rochovská nahradí na poste generálneho tajomníka služobného úradu Romana Achimského. Oboch spolu s Karolom Galekom, štátnym tajomníkom pre energetiku, dnes odvolala vláda a ich pôsobenie na rezorte hospodárstva tak končí k 30. septembru 2022.

Prečo to pre nás môže byť zaujímavé?

Peter Švec dlhoročne pôsobil na poste hovorcu automobilky Stellantis, pričom pod palcom mal aj post riaditeľa vonkajších vzťahov. Ministerstvo hospodárstva SR, kde nastupuje od októbra 2022, sa priamo podieľa aj na rozvoji slovenskej elektromobility. Úpravou legislatívy a štátnymi dotáciami na podporu predaja vozidiel s alternatívnym pohonom či dotáciami na budovanie nabíjacích staníc, vrátane plánovaného vybudovanie kostrovej nabíjacej siete.

Človek, ktorý prichádza z praxe a s elektromobilitou má rozsiahle skúsenosti z prvej ruky by preto mohol byť vítanou posilou a novým vetrom do plachiet pre svet elektrických vozidiel. To, či sa očakávania naplnia a Slovensko sa aktívnejšie začne venovať realizácii projektov pre elektromobilitu po vzore okolitých členských štátov je samozrejme otázne. Značný potenciál tu pre zmenu tu však určite je.

Náš tip
Akčný plán 2.0: Takto Slovensko v najbližších rokoch podporí elektromobilitu

28. septembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+