MojElektromobil

Šiesta generácia obľúbeného automobilu Opel Corsa prichádza s elektrickým motorom o výkone 134 kW a krútiacim momentom 360 Nm. Na jedno nabitie by mala byť novinka schopná prejsť približne 330 kilometrov.

Batéria novinky ponúka kapacitu rovných 50 kWh. K dispozícii budú 3 režimy jazdy:

  • Normálny
  • ECO
  • Sport

Elektromobil by mal byť schopný zrýchliť z 0 na 100 km/h za 8,1 sekundy. Toto číslo je však zatiaľ len odhadom, na reálne si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Nechýba ani rýchle nabíjanie. Na 80 % kapacity akumulátora sa dostanete už za pol hodinu na nabíjačke.

Podobný dizajn, malé zmeny

Nová generácia Opelu Corsa vyzerá veľmi podobne, ako tá predchádzajúca. Rozdiely sú hlavne v líniách, ktoré sú celkovo ostrejšie a auto pôsobí dynamickejším dojmom. Rozmery sú takmer nezmenené, oproti predchádzajúcej generácii je nová Corsa o 48 milimetrov nižšia.

Infotainment sa skladá zo 7″ obrazovky, no k dispozícii bude aj desaťpalcová. Na nej môžete napríklad vidieť aktuálnu situáciu na ceste pred vami, zápchy a podobne. Z asistenčných prvkov nechýba adaptívny tempomat, monitorovanie slepého uhla rozpoznávanie dopravných značiek či parkovací asistent.

O cene zatiaľ informácie nemáme, prvé objednávky údajne začne automobilka prijímať už o niekoľko týždňov. Dovtedy by sme sa cenu novinky už snáď mohli dozvedieť.

Náš tip
Nemecká automobilka Opel odhalila svoj ďalší elektrický koncept. Stane sa realitou?
24. mája 2019
Zdroj: motor1.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+