MojElektromobil

Segment luxusných a plne elektrických SUV vozidiel odštartovala naplno už známa Tesla Model X. Postupne sa však pridávajú aj ďalšie automobilky, ako napríklad Audi so svojim modelom e-tron alebo tiež Mercedes-Benz EQC, ktoré sú v štádiu príprav. Svoj nový koncept v rámci segmentu elektrických SUV prináša aj automobilka Opel.

Náš tip
KONCERN PSA PRIPRAVUJE PRODUKCIU ELEKTROMOTOROV UŽ OD ROKU 2019

Opel a luxusné elektrické SUV

Nový elektromobil mieri do segmentu SUV s názvom Opel GT X Experimental. Tento názov však ešte nebol oficiálne potvrdený, a tak môže ísť len o predbežný názov konceptu. Zo známych informácií zatiaľ vieme napríklad to, že farba loga bude zároveň signalizovať stav daného elektromobilu. Dĺžka sa zastavila na hodnote 4 063 mm, rázvor činí 2625 mm, šírka 1 830 mm a výška následne á 1 528 mm. Nebudú chýbať 17 palcové kolesá a Li-Ion batéria novej generácie s podporou indukčného nabíjania.

“Zameranie na sulnú identitu značky definovanú našimi hodnotami, “nemeckosťou,” prístupnosťou a vzrušením hraje kľúčovú rolu v našom návrate k udržateľnému podnikaniu. Náš koncept ukazuje, ako tieto naše hodnoty ožijú v budúcich produktoch.” – hovorí na tému dizajnu Michael Lohscheller, generálny riaditeľ automobilky Opel.”

Dizajnéri v tomto prípade dbajú aj na estetické detaily, ktoré sa snažia posunúť na novú úroveň. Napríklad mriežky ventilácie sú schované za vnútornými obrazovkami a tento elektromobil už takisto nebude obsahovať vonkajšie spätné zrkadlá. Nahradia ich kamery a vnútorné obrazovky. Výrobca taktiež šikovne schoval aj tradičné medzery medzi jednotlivými karosárskymi dielmi, a šikovne vyriešil aj umiestnenie malého LCD panelu, ktorý indikuje stav batérie. Hoci nepoznáme odhadované technické špecifikácie, koncept tohto vozidla si môžete pozrieť na obrázkoch v galérii fotografií nižšie.

Galéria fotografií

Zdroj: electrek, fdrive

24. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+