MojElektromobil

Elektromobilita je pomerne horúcou témou a prakticky každá väčšia automobilka pripravuje svoje „elektrické“ plány v krátkodobej či dlhodobej budúcnosti. Táto téma nie je cudzia ani známemu konceptu PSA. Nových elektromotorov z tejto dielne by sme sa mali dočkať už od roku 2019. Tento fakt by mohol značiť aj prípravu nových elektrických modelov pod značkou Peugeot, Citroen, DS či Opel/Vauxhall.

Náš tip
PLUG-IN HYBRIDNÝ PEUGEOT 508 BY NEMAL PONÚKNUŤ MENEJ ÚLOŽNÉHO PRIESTORU
Koncern PSA má takisto svoje plány na poli elektromobility. Svoj nový elektromotor chce začať vyrábať už od roku 2019.

Nové elektromotory už od roku 2019

„Pripravujeme továreň Trémery (Francúzsko) na výrobu elektromotorov od roku 2019, s vyšším nasadením od roku 2021, a to vďaka spolupráci podpísanej so spoločnosťou Nidec. Bude podporovať elektrifikačný posun, keďže do roku 2025 bude 100% vozidiel skupiny PSA bude zahŕňať elektrifikovanú alternatívu.“ – hovorí vyjadrenie automobilky PSA.

Koncern PSA síce ponúkal elektrifikované vozidlá aj v minulosti a dokonca boli vyrábané aj v rámci Európy. Tieto vozidlá však využívali elektromotory a akumulátory z dielne japonskej automobilky Mitsubishi (v prípade vozidiel Peugeot iOn a Partner resp. Citroen C-ZEro a Berlingo) či General Motors (napríklad v prípade modelu Opel Ampera).

„Čo bude rozdielom, budeme mať schopnosť pripraviť našu základňu na výrobu komponentov, ktoré vyhovujú potrebám zákazníkov, reagujú na energetický posun a vytvárajú podmienky pre udržateľnú budúcnosť prostredníctvom zvýšenej výkonnosti. Skupina výrobcov PSA Group s 15 zložkami v Európe, ktoré sa nachádzajú aj vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku či Poľsku sa snaží ponúknuť zákazníkom najlepšiu kvalitu a výkon.“ – hovorí Yann Vincent, výkonný viceprezident pre výrobný a dodávateľský reťazec.

Zdroj: insideevs.com 1, 2

26. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+